Centrální Mongolsko a Karakorum (Charchorin)

Centrální Mongolsko a Karakorum (Charchorin)

Prostorná údolí řek a stepí Centrálního Mongolska jsou známá nejen jako kolébka mongolských dějin a kultury, ale také jako místo vzniku několika asijských států. Právě proto, legendární údolí řeky Olkhon, je jedním z objektů světového dědictví UNESCO. Ještě nyní, v Centrálním Mongolsku, naleznete pozůstatky starověkých měst ujgurské a turkické říší.

Většina lidí, žijících v Centrálním Mongolsku, patří k etnické skupině Khalkh. Navíc, tato místa jsou hlavním zemským prostorem mongolského buddhismu, kde možnost navštívit staré buddhistické kláštery a nedotknutých přírodních divů, jako jsou zelené hory Changaj a jejich okolí, seznámit se s životem a kulturou kočovníků.

Základní pamětihodnosti: hory Changaj, Národní park Horhi-Terelj , přírodní rezervace Gun-Galuut, jezero Ogij-Nur, místo světového dědictví UNESCO „Údolí řeky Olchon“, slavný klášter Tuvhen-hiyd, starověké hlavní město Čingischána v Karakorum a slavný klášter Erdene zuu, krásné hory Khogno Cháan, Národní park Hustai a krásné duny v Elsenu Tasarkhai.

Zábava: pěší turistika, jezdectví, nomadic culture experiencing, návštěva kláštera, projížďka na Jeepu 4x4, projížďka povozem s jakém, jízda na velbloudu, rybaření, pozorování ptactva, projížďka na kajaku, rafting, jízda na kole, pozorování nedotčené přírody a prohlídka pamětihodností.