Irkutsk

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 0/10
Během našeho zájezdu se seznámíte s «perlami» Transsibiřské magistrály – Moskvou, Jekatěrinburgem, Irkutskem, jeze rem Bajkal a Vladivostokem. Ale pokud máte dostatek času a financí doporučujeme také navštívit Nižný Novgorod, Kazaň, Novosibirsk, Krasnojarsk, Ulan-Ude, Chabarovsk. Železnice vede přes 14 měst a každé z nich stojí za prohlídku.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 14 dní
Pokračujte
  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 0/10
Podél trati Transsibiřské magistrály leží 89 měst, během cesty v přátelské společnosti, uvidíte te nejvýznamnější .
od 52 900 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 22 dní
Pokračujte
Irkutsk

Irkutsk .Sibiřský Petrohrad

Irkutsk byl založen v roce 1661 jako pevnost na daleké ruské hranici. Ale již o 50 let později se stal velkým obchodním městem, centrem obchodu s Čínou s vytěženým zlatem. Na konci XVIII. století byla založena rusko-americká obchodní společnost v Irkutsku obchodníkem G. Shelikhovem, působila nejen ve východní části Ruska, ale také v ruské Americe – dnešní území USA , stát Aljaška ... Před revolucí byl Irkutsk často nazýván Sibiřským Petrohradem a v roce 1918 to bylo centrum prozatímní vlády admirála Kolčaka. Admirál byl poté zde zastřelen v únoru 1919.

Mnoho starých památek bylo v Irkutsku zachováno: vlakové nádraží, budova vězení Irkutsk, kostel Spasitele, kostel Zjevení Páně a kostel Proměnění Páně, zrekonstruovaná katedrála Alexandra Něvského a více než 700 dřevěných konstrukcí, mezi nimiž jsou dům obchodníka Shubina a tzv. Dům krajky.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.