Údolí gejzírů a kaldera sopky Uzon

  • Aktivní dovolená
  • Lov a rybaření
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
Hodnocení: 0/10
Tento krátký, intenzivní a na zážitky bohatý zájezd je vhodný pro lidi, kteří mohou vyčlenit na cestu a Kamčatku nejvýše jeden týden a kteří nejsou ochotni běhe m túry trávit noc ve stanech. Ne jaktivnější exkurze , jako jsou výstupy na sopky, mají vždy alternativní odleh čenou verzi. naše spoleh livá doprava vás přepraví do maximální blízkosti výletního místa. Zkuše ní průvodci se postarají o vaši bez pečnost a o to, abyste si odnesli nez apomenutelné zážitky z návštěvy mistrovských děl matky přírody.
od 35 100 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 8 dní
Pokračujte
  • Aktivní dovolená
  • Zážitkové zájezdy
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
Hodnocení: 0/10
Velmi zajímavý a kombinovaný zájezd, který Vás za relativně krátký čas sez námí s nejvýznamnějšími turistickými atrakcemi Kamčatky. Již po mnoho let stabilně velmi žádaný zájezd. Zájezd je určen pro aktivní učastíky.
od 47 700 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 12 dní
Pokračujte
Údolí gejzírů a kaldera sopky Uzon

ÚDOLÍ GEJZÍRŮ . Údolí gejzírů je unikátní přírodní útvar. Nachází se v Kronocké rezervaci v široké soutěsce, kterou protéká řeka Gejzernaja. Zde můžeme v 6ti kilometrovém úseku pozorovat veškeré známé formy hydrotermálních činností, včetně stabilních a pulzujících pramenů vřící vody, jezer s horkou vodou, bahenních kotlů a minisopek, pramenů páry, rozpálených plošin a samozřejmě gejzírů. Největší gejzír Velikan má ústí hrdla o velikosti 3x1,5 m a při výronu dosahuje sloup vody výše 30 m. Údolí gejzírů je velmi malebné, různobarevné jíly, gejzíritové útvary s podivuhodnými barvami a strukturou, termofilní řasy a bujnost travin vytvářejí bohatou barevnou mozaiku.

KALDERA SOPKY UZON . Vulkanologové nazývají Uzon «kalderou ». Tento termín (španělsky caldero = kotel) napovídá, že se jedná o zvláštní, propadlinový původ této gigantické kráterní kotliny. Zhruba před třemi sty tisíci lety se v místě dnešního Uzonu vypínal až do výše tří kilometrů kuželovitý stratovulkán. Po sérii grandiózních výbuchů, které ustaly před čtyřiceti tisíci lety, došlo k destrukci sopky, její podloží se propadlo a vznikla kaldera.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.