Chiva

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 9.8/10
Tento zajímavý kulturně-poznávací zájezd Vás seznámí s kulturou a historií Uzbekistánu, celosvětově proslulým svými prastarými památkami měst Samarkand, Buchara, Chiva. V těchto městech se do dnešních dnů zachovaly stopy Alexandra Makedonského, Čingischána, obchodních karavan Hedvábné stezky a legendární postavy dávných dob, turkického vojevůdce a krutého dobyvatele Tamerlána.
od 34 570 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 9 dní
Pokračujte
Chiva

Chiva je jedním z hlavních měst starověkého Chorezmu a jediným městem v současném Uzbekistánu, ve které se zachovala v téměř nedotčeném stavu rozsáhlá část středověkého šachristánu – Ičan-Kalu «vnitřní město». Celé hodiny zde můžete bloudit ulicemi s kamennou dlažbou a obdivovat bohatě vyřezávané dřevěné sloupy mešity Džuma, prokličkovat až do samého srdce Ičan-Kaly k pevnosti Kuňa-Ark s velkolepou vyhlídkovou terasou, nebo můžete vyšlapat po úzkém točitém schodišti až na vrchol minaretu Islam Chodža, odkud se otvírá úžasné panoráma starodávného města, rozkládajícího se v těsném sousedství obrovské pouště Kyzyl-Kum.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.