Sopky Mutnovsky a Gorely

  • Aktivní dovolená
  • Lov a rybaření
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
Hodnocení: 0/10
Tento krátký, intenzivní a na zážitky bohatý zájezd je vhodný pro lidi, kteří mohou vyčlenit na cestu a Kamčatku nejvýše jeden týden a kteří nejsou ochotni běhe m túry trávit noc ve stanech. Ne jaktivnější exkurze , jako jsou výstupy na sopky, mají vždy alternativní odleh čenou verzi. naše spoleh livá doprava vás přepraví do maximální blízkosti výletního místa. Zkuše ní průvodci se postarají o vaši bez pečnost a o to, abyste si odnesli nez apomenutelné zážitky z návštěvy mistrovských děl matky přírody.
od 35 100 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 8 dní
Pokračujte
  • Aktivní dovolená
  • Zážitkové zájezdy
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
Hodnocení: 0/10
Velmi zajímavý a kombinovaný zájezd, který Vás za relativně krátký čas sez námí s nejvýznamnějšími turistickými atrakcemi Kamčatky. Již po mnoho let stabilně velmi žádaný zájezd. Zájezd je určen pro aktivní učastíky.
od 47 700 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 12 dní
Pokračujte
Sopky Mutnovsky a Gorely

Na jih od města Petropavlovsk-Kamchatsky jsou 2 unikátní a jedinečné aktivní sopky Mutnovsky a Gorely.

VULKÁN MUTNOVSKIJ (2323 m). Jedná se o jednu z nejaktivnějších a nejkrásnějších sopek na světě. Svou rozlohou je slitý kráter vulkánu Mutnovskij největší mezi krátery aktivních kamčatských sopek. Ze stěn aktivního kráteru se s mohutným řevem derou ven sopečné plyny smíchané s vodní párou – tzv. fumaroly. Jejich teplota dosahuje až +700°C.  V severním kráteru se nacházejí dvě samostatná fumarolová pole – Horní a Dolní. Uvidíme zde klokotající bahenní kotle, z nichž největší má průměr 7 metrů a výška fontány vroucí vody dosahuje 2 m. Nad horním fumarolovým polem trčí převis mocného ledovce s celkovou plochou asi 2 čtverečních kilometrů. Tady vidíme skutečný boj živlů, kdy řvoucí fumaroly prorážejí ledovcový pancíř. Proudy roztáté vody se řítí dolů ve formě úžasných vodopádů. Jeden z nich na začátku kaňonu Opasnyj vytváří nádherný vodopád. Podle mínění mnoha turistů, kteří navštívili Kamčatku, neustupuje vulkán Mutnovskij svou divokou krásou a fantastickými scenériemi v ničem slavnému Údolí gejzírů, které pokud budete chtít, můžete rovněž navštívit a sami si vytvořit úsudek.

VULKÁN GORELYJ (1829 m). Nedaleko sopky Mutnovskij se nachází další aktivní vulkán Gorelyj. Pravděpodobně díky hojnosti lávy (spálené horniny), které je zde nadbytek, sopka dostala své jméno. Ještě v roce 2010 byla jedním z nejnavštěvovanějších kráterů jezera. Ale po nárůstu activity jedno z jezer vyschlo a na jeho místě vzniklo velké fumarolové pole. Sopka však tím nikterak neztratila na přitažlivosti. Výstup na tuto sopku nevyžaduje zvláštní úsilí a trvá asi 2 hodiny.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.