Severní Mongolsko a jezero Hubsugul

Severní Mongolsko a jezero Hubsugul

Severní část Mongolska je svěží a zelená, většina je pokryta vysokými horami, hustými lesy, křišťálově čistými jezery a řekami, často je nazývána domovem Tsaatanů (turkicky mluvících obyvatel), severských jelenů a šamanů. Tento región je bohatý divokou přírodou a rybami. Nejvíce charakteristickým rysem této části jsou , nedotčené jezero Hubsugul a slavné údolí Darkhad.

Tato část je také jednou z nejvíce přímé a aktuální konvergence (sbližování) starodávných šamanských a relativně modernějších buddhistických kultur Mongolska. Mimo to, na severu Mongolska doposud žijí lidé, potomci starodávných etnik: Uriankhai, Darkhad a Tsaatan, proslulých sobích jezdců.

Základní pamětihodnosti: nedotčené jezero Hubsugul, hory Khoridol Saridal, Národní park, legendární klášter Amarbajasgalant údolí Darkhad a jezera, starodávní Uuushig (jelení kameny).

Zábava: jezdectví, pěší turistika, výlety, rybaření, projížďka na kajaku, rafting, projížďka povozem s jakém, seznámení se životem a kulturou kočovníků, pozorování ptactva, jízda na Jeepu 4x4.