Bajkal

>

Bajkal je nejstarší jezero na naší planetě. Pozor, bez legrace – 25 milionů let! Zkuste si to číslo představit. Pro srovnání, průměrné jezero se dožívá 15 000 let. Místní s úctou nazývají Bajkal „dědeček“. Bajkal je také nejhlubší jezero na světě. Jeho hloubka je 1642 metrů.Bajkal je největší zásobárna pitné vody na světě. Průhlednost vody je až 40 metrů. Voda jezera Bajkal láme všechny rekordy co do obsahu kyslíku. Tvrdí se, že je v podstatě destilovaná. Dá se pít přímo z jezera.Rozloha jezera je 31,5 tisíc km 2– zhruba stejnou plochu souše zaujímá Nizozemí. V zimě je to největší kluziště na světě.Bajkal je poutní místo, obzvlášť jej milují buddhisté.
Budete uchváceni krásnou přírodou jezera Bajkal. Bajkal je nejhlubší jezero na světě, obsahuje pětinu zemské pitné vody. Plavba na motorové lodi po vodách Bajkal, představte si, že před více než sto lety se zde plavil i poslední ruský car, pak dědic trůnu, korunní princ Nicholas. Stejně jako Vy, přišel na břeh v malé vesnici, se setkal s lidmi, ochutnali místní kuchyni. Ale budoucí císař se pouze nebavil. Císařským dekretem založil pravidelnou lodní dopravu na Bajkalu. Ve stejné době Nicholas II nařídil začít stavět Krugobajkalskou železnici, po které můžete cestovat a obdivovat jedinečné krásy krajiny z oken vlaku.

Zajezdy. Bajkal
Vyberte typ zájezdu
Vyberte sezónu
Náročnost
1 30
0 200 000
Odebrat filtr
  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 7.7/10
Během našeho poznávacího zájezdu nelze stihnout návštěvu všech krás Bajkalu, a proto jsme pro vás vybrali to nejkrásnější místo kde vytéká z jezera jediná řeka Ankara a ostrov Oľ chon, největší jezerní ostrov v Asii.
od 0 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 9 dní
Explore the tour
  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 0/10
Náze v posvátného jeze ra Bajkal je pravděpodobně odvozen z jazyka Burjatů a znamená „moře“. Burjati žili na jeh o břez ích odjakživa. Te nto poznávací zájez d nabízí setkání s krásnou přírodou a rozmanitou kulturou těchto národů. Ubytování je zajištěno v hotelích a mini-hotelích (vše chny pokoje mají vlastní sociální zařízení). Zájez d je možné prodloužit o návštěvu Mongolska.
od 0 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 10 dní
Explore the tour
  • Aktivní dovolená
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
Hodnocení: 0/10
Aktivní zájezd pro milovníky přírody, expedice podél jezera Bajkal v Rusku v první části a poté túry na koních v přírodním národním parku Terelj v Mongolsku. Daleko od ruchu měst se dotknete panenské přírody. Během tohoto poznávacího zájezdu nepotřebujete žádnou speciální přípravu, pouze se doporučuje být v dobré fyzické kondici. Průvodce má právo změnit a přizpůsobit trasu v závislosti na fyzické kondici vše ch členů skupiny.
od 0 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 11 dní
Explore the tour