Moskva - Petrohrad individuální zájezd za skupinové ceny, garantované termíny 2019


 • Sezóna: Jaro, Léto
 • Délka: 8 dní / 7 nocí
 • Počet lidí: Min – 2, Max - 7
od 24 400 Kč
ID: M-SP02

Moskva

Moskva – je hlavním městem Ruské federace s téměř 12 miliony obyvateli a je největším městem v celé Evropě. Je politickým, hospodářským a kulturním střediskem a podle slov samotných Rusů, je Moskva stát ve státě. Je místem, kde se starodávné tradice ruského národa setkávají s návštěvníky z celého světa. Sídlí zde většina federálních úřadů, významné společnosti a je také sídlem hlavy státu a patriarchy ruské pravoslavné církve. První dochovaná písemná zmínka je ze začátku 12. století, kdy místo mělo obranný charakter. Město má devět hlavních nádraží, čtyři mezinárodní letiště a dva říční přístavy, což z něj činí významný dopravní uzel. Moskva je jedním ze vzácných příkladů dobře dochovaného prostředí starodávného města trvale zachovávající svou krásu v čase. V souvislosti s historickým vývojem je Moskva rozčleněna v kruzích. V centru tohoto kruhového systému se nachází Kreml, sídlo ruských panovníků.

Petrohrad 

Petrohrad – město carů nebo také Benátky severu je druhé největší město Ruska ležící v jeho severozápadní části při ústí řeky Něvy do Finského zálivu. Byl založen carem Petrem Velikým v roce 1730 jako pevnost pro ochranu země. Postupně si vybudoval status moderního města a je svědkem mnoha významných historických událostí. Petrohrad je téměř bezkonkurenční pokladnicí umění a kultury. Se svými 142 muzei a stálými expozicemi, asi 70 divadly a s několika koncertními sály je největším kulturním centrem Ruska. V každém ročním období je město nenapodobitelně krásné. Začátkem léta, od poloviny června do začátku července, je možné obdivovat zázrak přírody tzv. bílé noci, kdy se noc mění v soumrak a městu tak dodává zvláštní atmosféru.

Krátce o cestě:
 • Počet lidí ve skupině – min. 2, max. 7
 • Trasa: Petrohrad - Moskva
Program » Plný
DEN 1.
Odlet z Prahy do Petrohradu.

Odlet z Prahy do Petrohradu. Přílet v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování, odpočinek. Nocleh v hotelu.

DEN 2.
Petrohrad. Okružní jízda, Petropavlovská pevnost, Ermitáž

Snídaně v hotelu. Setkání s průvodcem. Okružní jízda komfortním minibusem po Petrohradu. Návštěva Petropavlovké pevnosti, katedrály Petra a Pavla, kostela spasitele na krvi. Návštěva Ermitáže (Zimní palác), Palácového náměstí.
Nocleh v hotelu.

DEN 3.
Petrohrad

Snídaně v hotelu. Individuální volno. Nocleh v hotelu.

DEN 4.
Petrohrad

Snídaně v hotelu. Individuální volno. Nocleh v hotelu.

DEN 5.
Petrohrad - Moskva

Snídaně v hotelu. Odhlášení z hotelu. Transfer na vlakové nádraží. Vlak Sapsan do Moskvy.  Transfer do hotelu, ubytování. Nocleh v hotelu.

DEN 6.
Okružní jízda Moskvou a návštěva Katedrály Krista Spasitele

Snídaně v hotelu. Setkání s průvodcem. Okružní jízda po Moskvě: Rudé náměstí, Manéžní náměstí, Bulvární okruh, Tverský bulvár, Velvyslanecká čtvrť, Minská ulice, Park Vítězství, Vítězný oblouk, vynikající moderní Bagrationův most pro pěší, Bílý dům, Nový Arbat, Arbatské náměstí, Zamoskvorečje, Nábřeží svaté Sofie, katedrála Krista Spasitele, památník k třísetletému výročí ruského námořnictva, chrám svatého Nikolaje, ulice Lva Tolstého, Pirogovskaja ulice, Novoděvičí klášter, vyhlídka Vorobjovy cholmy. Behem pkružní jízdz návštěva Katedrály Krista Spasitele. Transfer do hotelu.

DEN 7.
Moskva

Snídaně v hotelu. Individuální volno. Nocleh v hotelu.

DEN 8.
Odlet z Moskvy do Prahy

Snídaně. Individuální volno. Transfer na letiště.

Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje
 • Leteckou přepravu Praha – Petrohrad  / Moskva – Praha vč. letištních poplatků (cena letenky vychází z nejlevnější optimální knihovací třídy)
 • 3x nocleh včetně snídaně ve dvojlůžkovém pokoji v Moskvě v hotelu 3*  "Ibis Paveletskaya" nebo podobní
 • 4x nocleh včetně snídaně ve dvojlůžkovém pokoji v Petrohradu v hotelu 3* "Nevsky Grand", "Asteria" nebo podobní
 • Česky mluvící průvodce dle programu
 • Vlakovou přepravu Sapsan (2 třida) Petrohrad – Moskva vč.poplatků
 • Dopravu autem, minibusem nebo autobusem dle programu
 • Vstupné do Petropavlovské pevnosti (Petrohrad) , vstupné do Ermitáže (Petrohrad), vstupné Katedrála Krista Spasitele (Moskva)
 • Registrační poplatek v hotelu
 • zákonné pojištění CK dle zákona č.159/1999.
Cena nezahrnuje
 • Poplatky za vydání turistického víza 1900,- Kč;
 • Cestovní pojištění (Allianz) 414,- Kč/osoba/zájezd, včetně storna (do 40 000);
 • Spropitné nosiči;
 • Stravování (kromě snídaní);
 • Fakultativní výlety;
 • Povolení pro fotografování a pořizování videa.
Ubytování během cesty

Hotel Asteria se nachází na nábřeží Fontanka, pár minut chůze od známého náměstí Nevsky Prospekt v Petrohradě. Ráno si hosté mohou vychutnat snídani formou bufetu. Hotel "Asteria" má restauraci a bar, kde si hosté mohou ochutnat ruskou, evropskou a americkou kuchyň. V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.
Standardní pokoj: moderní klimatizovaný pokoj s TV a psacím stolem,  vlastní koupelna, velikost pokoje 16 m².

4 noci

Nevsky Grand Hotel. Hotel se nachází v Zlatém trojúhelníku v Petrohradě, 5 minut chůze od Ermitáže, Kazanské katedrály a chrámu Spasitele na vylité krvi. Stanice metra Nevsky Prospect a Admiralteyskaya jsou vzdálené 5 minut chůze. Nabízí bezplatné Wi-Fi ve všech pokojích.

V hotelu Grand Hotel Nevsky se podává teplé snídaně formou bufetu. Standardní pokoj: klimatizovaný pokoj s TV, vlastní koupelnou o velikosti 14 m²

4 noci

IBIS Moscow Paveletskaya Hotel se nachází v blízkosti vlakového nádraží Paveletsky, pouhých 5 minut metrem od centra Moskvy. Tento hotel nabízí komfortní a moderní pokoje a bezplatné Wi-Fi ve vstupní hale.
Hotel "IBIS Moscow Paveletskaya" je vyzdoben v moderním stylu a má světlý výzdobu. Všechny pokoje jsou vybaveny prostornými pohodlnými postelemi a klimatizací.
Pro pohodlí hostů je recepce otevřená nepřetržitě. Stylový bar podává nápoje a občerstvení nepřetržitě.
Standardní pokoj: vlastní koupelna, velikost pokoje 20 m²

3 noci
Program » Zkrácený program
Informace k zájezdu
Galerie
Recenze
Trasa na mapě
Objednat
Podobné zájezdy
Hodnocení: 10
Petrohrad - hlavní město carského Ruska
Přestavíme Vám i za tu krátkou chvíli mnoho tváří St.Petersburgu. Severní Palmyra – takhle poeticky je St.Petersburg nazýván při srovnání s Palmyrou – městem legendární krásy. St. Petersburg byl založen v roce 1703 a má zajímavou historii carského a kultulního hlavního města Ruska.
Náročnost: Nenáročný
 • Evrovíkend
 • Poznávací zájezdy
od 22 300 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 10
Moskva – hlavní město Ruska (středověké , sovětské i moderní )
Moskva se vůbec nepodobá severní metropolis St. Petersburgu – zde je vše chno jinak: v historickém centru není vidět evropský vliv a motivy, město doslova dýchá historií ruského státu. Středověké hlavní město, v nedávné minulosti hlavní město SSSR . Moskva je dnes moderním centrem země. Pečlivě dohlíží na zachování historie a pokouší se i o její obnovení, ale dynamicky mění svůj vzhled.
Náročnost: Nenáročný
 • Evrovíkend
 • Poznávací zájezdy
cena na vyžádání
Pokračujte
Hodnocení: 0
Poznávací zájezd Moskva - Petrohrad
Hlavním městem spojených ruských ze mí se Moskva stala v 15.století. St.Petěrburg byl hlavním městem ruského impéria od roku 1712 do roku 1918. Náš zájez d Vám nabízí možnost navštívit obě tato velkoměsta, sez námit se s jejich historií a památkami.
Náročnost: Nenáročný
 • Poznávací zájezdy
cena na vyžádání
Pokračujte
Podívat se na všechny zájezdy

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.