Ural – na rozhraní Evropy a Asií “Po stopách českých legionářů“


 • Sezóna: Jaro, Léto, Podzim
 • Délka: 8 dní / 7 nocí
 • Počet lidí: Min – 16, Max - 16
od 0 Kč
ID: SVX 02
Jekatěrinburg – je čtvrté největší město Ruska a je sídlem Sverdlovské oblasti. Nedaleko za městem se nachází hranice mezi Evropou a Asií. Bylo založeno v roce 1723 Petrem I. jako hornické město a byl pojmenován po dvou Jekatěrinách, manželce Petra I. a Jekatěrině, svaté patronce horníků. Postupně se stalo velkým ruským průmyslovým centrem.
Dnešní město má přes 1 300 000 obyvatel. Je zde největší seřaďovací nádraží v Rusku, letiště Koltsovo, metro má jednu linku a dvě jsou ve výstavbě, funguje tu autobusová, tramvajová ( české tramvaje značky Tatra) a trolejbusová doprava. Je to moderní město známé pro svá populární divadla, najdeme zde více než třicet muzeí, několik univerzit, také je významným centrem těžkého průmyslu a nachází se tu mnoho vojenských výzkumných objektů. Centrum města je tvořeno modernějšími budovami z oceli, betonu a skla.
Českoslovenští legionáři spravovali ruský Jekatěrinburg v letech 1918 až 1919. Zřídili zde sídlo česko – slovenské vlády v Rusku.
Krátce o cestě:
 • Počet lidí ve skupině – min. 16, max. 16
Program » Plný
DEN 1.
Odlet z Prahy do Jekaterinburgu

Odlet ve večerních hodinách z Prahy do Jekaterinburgu. Přílet, transfer z letiště do hotelu. Ubytování. 
Nocleh v hotelu.

DEN 2.
Jekatěrinburg

Snídaně v hotelu. 
Celodenní prohlídka města – během prohlídky uvidíme historické náměstí, kde se nachází památník V.I.Lenina, navštívíme místa, která jsou spojena se jménem prvního ruského prezidenta Borise Jelcina, J.M.Sverdlova, vůdce RSFSR. Dále Chrám na krvi, jež byl vybudován na místě carovraždy a Michajlovský hřbitov. Oběd. Prohlídka Uralského geologického muzea kamene. 
Individuální Volno. Večeře. 
Nocleh v hotelu.

DEN 3.
Navyansk. Nižní Tagil

Snídaně v hotelu. 
Přejezd do Nevyansku. Prohlídka šikmé věže a muzea Nevyanské ikony.Oběd. Návštěva vesnice Byngi, 7 km od města Nevyansk. Prohlídka kostela sv. Mikuláše (ruská pravoslavná církev). Přejezd do Nižního Tagilu a exkurze do muzea obrněných vozidel. 
Večeře. Nocleh v hotelu.

DEN 4.
Verkhoturye

Snídaně. 
Přejezd do městečka Verkhoturye, prohlídka města a oběd. Ubytování v hotelu Sobol. Večeře. Nocleh v hotelu.

DEN 5.
Kungur

Snídaně. 
Přejezd do města Kungur. Prohlídka města a návštěva pomníku vojáků a důstojníků Československého sboru. Exkurze do Kungurské ledové jeskyně. Návrat do Jekatěrinburgu. 
Večeře. Nocleh.

DEN 6.
Ganina Jama. Muzea vojenské techniky v Pyšmě

Snídaně. 
Prohlídka komplexu Ganina Jama a poté hraničního obelisku, který rozděluje Evropu a Asii. Exkurze do Muzea vojenské techniky v Pyšmě. Návrat do Jekatěrinburgu. Bez večeře! Nocleh.

DEN 7.
Koptelovo

Snídaně. 
Celodenní výlet do vesnice Koptelovo. Příjezd do Jekaterinburgu. Osobní volno. Večeře. Nocleh.

DEN 8.
Odlet do Prahy

Snídaně. Transfer z hotelu na letiště. Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje
 • leteckou přepravu Praha – Jekatěrinburg – Praha vč. letištních poplatků (cena letenky vychází z nejlevnější optimální knihovací třídy)
 • 7x nocleh včetně snídaně ve dvojlůžkovém pokoji v hotelu 3*
 • česky mluvícího průvodce dle programu
 • dopravu autobuse dle programu
 • vstupné
 • registrační poplatek v hotelu
 • zákonné pojištění dle zákona č.159/1999
Cena nezahrnuje
 • Poplatky za vydání turistického víza
 • Cestovní pojištění
 • Spropitné
 • Stravování (kromě snídaní v hotelech)
Program » Zkrácený program
Informace k zájezdu » Informace o oblasti
Informace k zájezdu » informace o cestě
Galerie
Recenze
Trasa na mapě
Objednat
Podobné zájezdy
Hodnocení: 9
Petrohrad - hlavní město carského Ruska
Přestavíme Vám i za tu krátkou chvíli mnoho tváří St.Petersburgu. Severní Palmyra – takhle poeticky je St.Petersburg nazýván při srovnání s Palmyrou – městem legendární krásy. St. Petersburg byl založen v roce 1703 a má zajímavou historii carského a kultulního hlavního města Ruska.
Náročnost: Nenáročný
 • Evrovíkend
 • Poznávací zájezdy
od 22 300 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 7.7
Bajkal – letní tajemství
Během našeho poznávacího zájezdu nelze stihnout návštěvu všech krás Bajkalu, a proto jsme pro vás vybrali to nejkrásnější místo kde vytéká z jezera jediná řeka Ankara a ostrov Oľ chon, největší jezerní ostrov v Asii.
Náročnost: Nenáročný
 • Poznávací zájezdy
od 0 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Moskva – hlavní město Ruska (středověké , sovětské i moderní )
Moskva se vůbec nepodobá severní metropolis St. Petersburgu – zde je vše chno jinak: v historickém centru není vidět evropský vliv a motivy, město doslova dýchá historií ruského státu. Středověké hlavní město, v nedávné minulosti hlavní město SSSR . Moskva je dnes moderním centrem země. Pečlivě dohlíží na zachování historie a pokouší se i o její obnovení, ale dynamicky mění svůj vzhled.
Náročnost: Nenáročný
 • Evrovíkend
 • Poznávací zájezdy
od 16 875 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Poznávací zájezd Moskva - Petrohrad
Hlavním městem spojených ruských ze mí se Moskva stala v 15.století. St.Petěrburg byl hlavním městem ruského impéria od roku 1712 do roku 1918. Náš zájez d Vám nabízí možnost navštívit obě tato velkoměsta, sez námit se s jejich historií a památkami.
Náročnost: Nenáročný
 • Poznávací zájezdy
od 0 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Moskva - Vladivostok
Během našeho zájezdu se seznámíte s «perlami» Transsibiřské magistrály – Moskvou, Jekatěrinburgem, Irkutskem, jeze rem Bajkal a Vladivostokem. Ale pokud máte dostatek času a financí doporučujeme také navštívit Nižný Novgorod, Kazaň, Novosibirsk, Krasnojarsk, Ulan-Ude, Chabarovsk. Železnice vede přes 14 měst a každé z nich stojí za prohlídku.
Náročnost: Nenáročný
 • Poznávací zájezdy
od 0 Kč
Pokračujte
Podívat se na všechny zájezdy