Uzbekistán - Do srdce Таmerlánovy říše


 • Sezóna: Zima, Jaro, Léto, Podzim
 • Délka: 9 dní / 8 nocí
 • Počet lidí: Min – 4, Max - 20
od 33 250 Kč
ID: UZ-TAM 1

Tento zajímavý kulturně-poznávací zájezd Vás seznámí s kulturou a historií Uzbekistánu, celosvětově proslulým svými prastarými památkami měst Samarkand, Buchara, Chiva. V těchto městech se do dnešních dnů zachovaly stopy Alexandra Makedonského, Čingischána, obchodních karavan Hedvábné stezky a legendární postavy dávných dob, turkického vojevůdce a krutého dobyvatele Tamerlána.
Každý, kdo někdy slyšel o bohatství a krásách úrodných zemí Střední Asie, tedy určitě slyšel i o vládci Аmiru Timurovi - Tamerlánovi. Daleko za hranicemi Asie jsou známy jeho dobyvatelské výpravy.
Historie nám zanechala mnoho pověstí a legend, opěvující jeho veliké impérium, rozprostírající se od Arménie na západě po Indii na východě, od Kavkazu a Aralského moře na severu až k Perskému zálivu na jihu. S jeho jménem je spjat i rozkvět města Samarkandu, sídlo, které si Timur vybral za hlavní město své říše. Světle modré kopule mešit, prastaré zdi chrámů přitahují do Samarkandu cestovatele ze všech koutů světa.
Společnost Viola travel Vás zve na cestu po zemích, které kdysi byly ozdobou tohoto impéria, sjednocené velikým vůdcem.
Významý Sаmаrkand a božská Buchara, starobylá Chiva a pohostinný Таškent - tyto perly Uzbekistánu Vám pošeptají svá mnohá tajemství, legendy staré, překrásné a záhadné říše, do srdce které mířítě. Vítejte!

Krátce o cestě:
 • Počet lidí ve skupině – min. 4, max. 20
 • Trasa: Таškent - Urgenč - Chiva - Buchara - Šachrisabz - Samarkand - Таškent
 • Délka trasy: 1076 km
 • Středověké mešity, medresy a minarety
 • Řemeslné obchody
 • Uzbecká kuchyň
 • Rušné bazary
 • Tiché úzké uličky s asijským hořícím sluncem
Program » Plný
DEN 1.
Odlet z Prahy 25.09.2018

Odlet z Prahy přes Petrohrad do Samarkandu.

DEN 2.
Samarkand 26.09.2018

Přílet v ranních hodinách. Setkání s průvodcem na letišti. Přejezd a ubytovaní v hotelu. Snídaně v hotelu. 10:00 Prohlídka Samarkandu: nejznámější náměstí centrální Asie – Registan, duchovní školy Ulugbek, Šer-Dor, Tillja-Kari, mauzoleum Gur-Emir - hrobka Tamerlána Velikého , mauzoleum Ruchabad. Po obědě návštěva mešity Bibi-Chanum, architektonický soubor Šachi-Zinda, hvězdárna Ulugbeka. Přenocování v hotelu.

DEN 3.
Samarkand – Buchara, 280 km. Výlet na příměstské památky Buchary. 27.09.2018

Snídaně v hotelu. Přejezd do Buchary. Výlet na příměstské památky Buchary. Navštivte následující památky: palác Sitorai Mochi Chosa, komplex Bachautdina Nakšbandi, nekropole Čor Bakr. Ubytování v hotelu. Přenocování v hotelu.

DEN 4.
Buchara 28.09.2018

Snídaně v hotelu. Prohlídka Buchařy: mauzoleum Samanidů, hrobka Čašma Ajub, komplex Bolo-Chauz, starobylá pevnost Ark, komplex Poj-Kaljan, minaret Kaljan, duchovní škola Ulugbeka. Po obědě návštěva souboru Ljabi-Chauz, duchovní školy Kukеldaš, duchovní školy Nadira Divanbegi, kopule nad bazarem. Přenocování v hotelu.

DEN 5.
Buchara – Chiva, 440 km 29.09.2018

Snídaně v hotelu. Přejezd přes známou poušť Kyzylkum nížinou řeky Amudarji. Oběd cestou. Příjezd do Chivy. Volný program, návštěva obchůdku se suvenýry a řemeslných dílen. Přenocování v hotelu.

DEN 6.
Chiva 30.09.2018

Snídaně v hotelu. Prohlídka Chivy: Ičan-Kala (centrální město Chivy), komplex Pachlavan Maxmuda, pevnost Kuňa-Ark, duchovní škola a minaret Islam Chodža. Palác Taš Chauli Alakuli-Chana, mešita Džumma, minaret a duchovní škola Muhammada Amin-chana, muzeum Аvesty. Přenocování v hotelu.

DEN 7.
Chiva – Urgenč – Таškent ( noční vlak 14:35 - 07:10) 01.11.2018

Snídaně v hotelu. Volná procházka po městě. Fakultativný výlet do rybníků "Harot", kde můžete ochutnat čerstvě ulovené ryby před odjezdem. Dále přejezd na vlakové nádraží v Urgenči. Noční vlak do Taškentu. Noc ve vlaku.

DEN 8.
Таškent 02.11.2018

Příjezd do Taškentu v 07:10 ráno. Setkání na stanici a transfer do kavárny na snídani. Po snídani začátek prohlídky  Taškentu.  Návštěva náměstí Chast-Imam, duchovní školy Barak- Chan, mauzolea Kafar-al-Šaši Mazar, duchovní školy Kukeldaš, bazaru Čorsu.

14:00 ubytovaní v hotelu. Po krátkém odpočinku navštivite památky Nového Města: bílé mešiti Minor, náměstí Nezávislosti, parčík Amira Temura.
Přenocování v hotelu.

DEN 9.
Odlet do Prahy 03.10.2018

Snídaně. Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje
 • Leteckou přepravu Praha – Samarkand / Taškent – Praha vč. letištních poplatků (cena letenky vychází z nejlevnější optimální knihovací třídy)
 • Ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích se snídaní ( nebo alternativně , stejné kategorie). Přihlášení v hotelu - ve 14:00 hod, odhlášení v 12:00 hod:
  - Samarkand - City Hotel 3 *  - 1 noc + předčasné přihlášení zahrnuto;
  - Buchara - Hotel Fatima 3 *  - 2 noci;
  - Chiva - Shams Hotel 3 * - 2 noci;
  - Taškent - Samir Hotel 3 *  - 1 noc - předčasné přihlášení není zahrnuto;
 • Prohlídky v souladu s programem zájezdu s rusky mluvícím průvodcem a českým delegátem v každém městě
 • Pohodlná doprava autobusem  s klimatizací během celé cesty, včetně transferu z/na letiště
 • Vlakové jizdenky 2 třidy Urgenč - Taškent
 • Мinerální voda na každý den
 • Zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999
Cena nezahrnuje
 • Ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích se snídaní ( nebo alternativně , stejné kategorie). Přihlášení v hotelu - ve 14:00 hod, odhlášení v 12:00 hod:
  - Samarkand - Sultan Hotel 4 * - 1 noc + předčasné přihlášení zahrnuto;
  - Buchara - Zargaron Plaza Hotel 4 * - 2 noci;
  - Chiva - Bek Hotel 4 * - 2 noci;
  - Taškent - Shark Hotel 4 * - 1 noc - předčasné přihlášení není zahrnuto;
 • Poplatky za vydání turistického víza
 • Cestovní pojištění
 • Spropitné
 • Stravování (kromě snídaní)
 • Vstupné do památníků a do muzeí
 • Fakultativní výlety
Ubytování během cesty

Náklady na cestu zahrnují ubytování v malých útulných boutique-hotelech 2-3* vyzdobených v národním stylu. Doporučujeme tento typ ubytování, spojuje v sobě národní svébytný styl a moderní komfort ve všech detailech s jedinečnou kulturou a pohostinností, přátelským chováním personálu, navozují  takřka domácí atmosféru, čímž vám umožní lépe poznat národní kulturu.

7/6, 3

4 * hotely jsou hotely evropské třídy. Nejsou tak luxusní jako pětihvězdičkové hotely, ale interiér pokojů a kvalita služeb jsou na vysoké úrovni. Tyto hotely se zpravidla nacházejí v blízkosti centra a hlavních památek města.

6/7,4
Doprava
Vlaky
Noční vlak Urgenč - Taškent № 056Ж
970 km
10 hod.
Noční vlak Taškent - Urgenč - Taškent №06Ч / 056Ж
Autobusy
Autobus "Golden Dragon"
0 km
0
Golden Dragon
Program » Zkrácený program
Informace k zájezdu » Informace o oblasti
Informace k zájezdu » informace o cestě
Galerie
Recenze
Trasa na mapě
Objednat
Podobné zájezdy
Hodnocení: 9
Petrohrad - hlavní město carského Ruska
Přestavíme Vám i za tu krátkou chvíli mnoho tváří St.Petersburgu. Severní Palmyra – takhle poeticky je St.Petersburg nazýván při srovnání s Palmyrou – městem legendární krásy. St. Petersburg byl založen v roce 1703 a má zajímavou historii carského a kultulního hlavního města Ruska.
Náročnost: Nenáročný
 • Evrovíkend
 • Poznávací zájezdy
od 22 300 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 7.7
Bajkal – letní tajemství
Během našeho poznávacího zájezdu nelze stihnout návštěvu všech krás Bajkalu, a proto jsme pro vás vybrali to nejkrásnější místo kde vytéká z jezera jediná řeka Ankara a ostrov Oľ chon, největší jezerní ostrov v Asii.
Náročnost: Nenáročný
 • Poznávací zájezdy
od 0 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Moskva – hlavní město Ruska (středověké , sovětské i moderní )
Moskva se vůbec nepodobá severní metropolis St. Petersburgu – zde je vše chno jinak: v historickém centru není vidět evropský vliv a motivy, město doslova dýchá historií ruského státu. Středověké hlavní město, v nedávné minulosti hlavní město SSSR . Moskva je dnes moderním centrem země. Pečlivě dohlíží na zachování historie a pokouší se i o její obnovení, ale dynamicky mění svůj vzhled.
Náročnost: Nenáročný
 • Evrovíkend
 • Poznávací zájezdy
od 16 875 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Poznávací zájezd Moskva - Petrohrad
Hlavním městem spojených ruských ze mí se Moskva stala v 15.století. St.Petěrburg byl hlavním městem ruského impéria od roku 1712 do roku 1918. Náš zájez d Vám nabízí možnost navštívit obě tato velkoměsta, sez námit se s jejich historií a památkami.
Náročnost: Nenáročný
 • Poznávací zájezdy
od 0 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Moskva - Vladivostok
Během našeho zájezdu se seznámíte s «perlami» Transsibiřské magistrály – Moskvou, Jekatěrinburgem, Irkutskem, jeze rem Bajkal a Vladivostokem. Ale pokud máte dostatek času a financí doporučujeme také navštívit Nižný Novgorod, Kazaň, Novosibirsk, Krasnojarsk, Ulan-Ude, Chabarovsk. Železnice vede přes 14 měst a každé z nich stojí za prohlídku.
Náročnost: Nenáročný
 • Poznávací zájezdy
od 0 Kč
Pokračujte
Podívat se na všechny zájezdy