Uzbekistán - Do srdce Таmerlánovy říše


 • Sezóna: Zima, Jaro, Léto, Podzim
 • Délka: 9 dní / 8 nocí
 • Počet lidí: Min – 4, Max - 20
od 34 570 Kč
ID: UZ-TAM 1

Tento zajímavý kulturně-poznávací zájezd Vás seznámí s kulturou a historií Uzbekistánu, celosvětově proslulým svými prastarými památkami měst Samarkand, Buchara, Chiva. V těchto městech se do dnešních dnů zachovaly stopy Alexandra Makedonského, Čingischána, obchodních karavan Hedvábné stezky a legendární postavy dávných dob, turkického vojevůdce a krutého dobyvatele Tamerlána.
Každý, kdo někdy slyšel o bohatství a krásách úrodných zemí Střední Asie, tedy určitě slyšel i o vládci Аmiru Timurovi - Tamerlánovi. Daleko za hranicemi Asie jsou známy jeho dobyvatelské výpravy.
Historie nám zanechala mnoho pověstí a legend, opěvující jeho veliké impérium, rozprostírající se od Arménie na západě po Indii na východě, od Kavkazu a Aralského moře na severu až k Perskému zálivu na jihu. S jeho jménem je spjat i rozkvět města Samarkandu, sídlo, které si Timur vybral za hlavní město své říše. Světle modré kopule mešit, prastaré zdi chrámů přitahují do Samarkandu cestovatele ze všech koutů světa.
Společnost Viola travel Vás zve na cestu po zemích, které kdysi byly ozdobou tohoto impéria, sjednocené velikým vůdcem.
Významý Sаmаrkand a božská Buchara, starobylá Chiva a pohostinný Таškent - tyto perly Uzbekistánu Vám pošeptají svá mnohá tajemství, legendy staré, překrásné a záhadné říše, do srdce které mířítě. Vítejte!

Krátce o cestě:
 • Počet lidí ve skupině – min. 4, max. 20
 • Trasa: Таškent - Urgenč - Chiva - Buchara - Šachrisabz - Samarkand - Таškent
 • Délka trasy: 1076 km
 • Středověké mešity, medresy a minarety
 • Řemeslné obchody
 • Uzbecká kuchyň
 • Rušné bazary
 • Tiché úzké uličky s asijským hořícím sluncem
Program » Plný
DEN 1.
Odlet z Prahy 25.09.2018

Odlet z Prahy přes Petrohrad do Samarkandu.

DEN 2.
Samarkand 26.09.2018

Přílet v ranních hodinách. Setkání s průvodcem na letišti. Přejezd a ubytovaní v hotelu. Snídaně v hotelu. 10:00 Prohlídka Samarkandu: nejznámější náměstí centrální Asie – Registan, duchovní školy Ulugbek, Šer-Dor, Tillja-Kari, mauzoleum Gur-Emir - hrobka Tamerlána Velikého , mauzoleum Ruchabad. Po obědě návštěva mešity Bibi-Chanum, architektonický soubor Šachi-Zinda, hvězdárna Ulugbeka. Přenocování v hotelu.

DEN 3.
Samarkand – Buchara, 280 km. Výlet na příměstské památky Buchary. 27.09.2018

Snídaně v hotelu. Přejezd do Buchary. Výlet na příměstské památky Buchary. Navštivte následující památky: palác Sitorai Mochi Chosa, komplex Bachautdina Nakšbandi, nekropole Čor Bakr. Ubytování v hotelu. Přenocování v hotelu.

DEN 4.
Buchara 28.09.2018

Snídaně v hotelu. Prohlídka Buchařy: mauzoleum Samanidů, hrobka Čašma Ajub, komplex Bolo-Chauz, starobylá pevnost Ark, komplex Poj-Kaljan, minaret Kaljan, duchovní škola Ulugbeka. Po obědě návštěva souboru Ljabi-Chauz, duchovní školy Kukеldaš, duchovní školy Nadira Divanbegi, kopule nad bazarem. Přenocování v hotelu.

DEN 5.
Buchara – Chiva, 440 km 29.09.2018

Snídaně v hotelu. Přejezd přes známou poušť Kyzylkum nížinou řeky Amudarji. Oběd cestou. Příjezd do Chivy. Volný program, návštěva obchůdku se suvenýry a řemeslných dílen. Přenocování v hotelu.

DEN 6.
Chiva 30.09.2018

Snídaně v hotelu. Prohlídka Chivy: Ičan-Kala (centrální město Chivy), komplex Pachlavan Maxmuda, pevnost Kuňa-Ark, duchovní škola a minaret Islam Chodža. Palác Taš Chauli Alakuli-Chana, mešita Džumma, minaret a duchovní škola Muhammada Amin-chana, muzeum Аvesty. Přenocování v hotelu.

DEN 7.
Chiva – Urgenč – Таškent ( noční vlak 14:35 - 07:10) 01.11.2018

Snídaně v hotelu. Volná procházka po městě. Fakultativný výlet do rybníků "Harot", kde můžete ochutnat čerstvě ulovené ryby před odjezdem. Dále přejezd na vlakové nádraží v Urgenči. Noční vlak do Taškentu. Noc ve vlaku.

DEN 8.
Таškent 02.11.2018

Příjezd do Taškentu v 07:10 ráno. Setkání na stanici a transfer do kavárny na snídani. Po snídani začátek prohlídky  Taškentu.  Návštěva náměstí Chast-Imam, duchovní školy Barak- Chan, mauzolea Kafar-al-Šaši Mazar, duchovní školy Kukeldaš, bazaru Čorsu.

14:00 ubytovaní v hotelu. Po krátkém odpočinku navštivite památky Nového Města: bílé mešiti Minor, náměstí Nezávislosti, parčík Amira Temura.
Přenocování v hotelu.

DEN 9.
Odlet do Prahy 03.10.2018

Snídaně. Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje
 • Leteckou přepravu Praha – Samarkand / Taškent – Praha vč. letištních poplatků (cena letenky vychází z nejlevnější optimální knihovací třídy)
 • Ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích se snídaní ( nebo alternativně , stejné kategorie). Přihlášení v hotelu - ve 14:00 hod, odhlášení v 12:00 hod:
  - Samarkand - City Hotel 3 *  - 1 noc + předčasné přihlášení zahrnuto;
  - Buchara - Hotel Fatima 3 *  - 2 noci;
  - Chiva - Shams Hotel 3 * - 2 noci;
  - Taškent - Samir Hotel 3 *  - 1 noc - předčasné přihlášení není zahrnuto;
 • Prohlídky v souladu s programem zájezdu s rusky mluvícím průvodcem a českým delegátem v každém městě
 • Pohodlná doprava autobusem  s klimatizací během celé cesty, včetně transferu z/na letiště
 • Vlakové jizdenky 2 třidy Urgenč - Taškent
 • Мinerální voda na každý den
 • Zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999
Cena nezahrnuje
 • Ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích se snídaní ( nebo alternativně , stejné kategorie). Přihlášení v hotelu - ve 14:00 hod, odhlášení v 12:00 hod:
  - Samarkand - Sultan Hotel 4 * - 1 noc + předčasné přihlášení zahrnuto;
  - Buchara - Zargaron Plaza Hotel 4 * - 2 noci;
  - Chiva - Bek Hotel 4 * - 2 noci;
  - Taškent - Shark Hotel 4 * - 1 noc - předčasné přihlášení není zahrnuto;
 • Poplatky za vydání turistického víza
 • Cestovní pojištění
 • Spropitné
 • Stravování (kromě snídaní)
 • Vstupné do památníků a do muzeí
 • Fakultativní výlety
Ubytování během cesty

V ceně zahrnuto následující: ubytování v malých útulných boutique-hotelech 3* vyzdobených v národním stylu. Doporučujeme tento typ ubytování, spojuje v sobě národní svébytný styl a moderní komfort ve všech detailech s jedinečnou kulturou a pohostinností, přátelským chováním personálu, navozují téměř domácí atmosféru, čímž vám umožní lépe poznat národní kulturu.

6 nocí, 3

Další možnosti za doplatek:  4 * hotely jsou hotely evropské třídy. Nejsou tak luxusní jako pětihvězdičkové hotely, ale interiér pokojů a kvalita služeb jsou na vysoké úrovni. Tyto hotely se zpravidla nacházejí v blízkosti centra a hlavních památek města.

6 nocí, 4
Doprava
Vlaky
Noční vlak Urgenč - Taškent № 056Ж
970 km
10 hod.
Noční vlak Taškent - Urgenč - Taškent №06Ч / 056Ж
Autobusy
Autobus "Golden Dragon"
0 km
0
Golden Dragon
Program » Zkrácený program
Informace k zájezdu
Galerie
Recenze
Trasa na mapě
Objednat
Podobné zájezdy
Hodnocení: 10
Výstup na Leninův štít na Pamíru
Pik Lenina (7134,3 m) je dnes jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších sedmitisícovek Pamíru. I když klasická trasa není technicky příliš náročná, výstup na Pik Lenina spadá do kategorie vysokohorské alpinistiky a vyžaduje od lezců dobré fyzické a duševní zdraví, odpovídající vybavení a rozumný přístup k aklimatizaci. Zjevnou výhodou, hovořící ve prospěch cenové dostupnost Piku Lenina je, že k dopravě do základního tábora není potřeba vrtulník, vyhoví běžná autodoprava.
Náročnost: Nutná dobrá sportovní kondice
 • Aktivní dovolená
 • Horolezectví
od 29 800 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Země nebeských hor
Trasa cesty nás zavede k hlavním přírodním zajímavostem Kyrgyzstánu: uvidíme vysokohorské jezero Issyk-Kul, které je hojně navštěvováno milovníky plážové dovolené. Průzračné jezero Son-Kul, u kterého se rozvíjí tzv. Džajoo-turistika – ubytování v jurtách kočovníků hluboko v horách, v naprosté izolaci od civilizace. Uvidíme červené skály jako z jiné planety Džety-Oguza, prastaré ořešáky v Arslanbobu, malebné rokliny, vodopády Čyčkan, gigantickou vodní elektrárnu Toktogul na řece Naryn, skalní malby v Čolpo-Atě a Kazarmanu. A samozřejmě navštívíme dvě hlavní města na severu a jihu země – Bishkek a Oš.
Náročnost: Nenáročný
 • Poznávací zájezdy
od 33 662 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Resort na Pamíru
Oblast Pik Lenina, kam Vás zveme, je atraktivní a plný malebných zákoutí. Poskytuje možnosti aktivního odpočinku pro jednotlivce, pro rodiny s dětmi, pro všechny, kteří milují přírodu i když nejsou horolezci. Nádherná jezera, horské světlo, čerstvý vzduch, seznámení s každodenním životem místních obyvatel Pamíru, jízda na koních a jízdy na horském kole! A to vše v blízkosti našeho komfortního jurtového tábora se všemi vymoženostmi pro pohodlný pobyt. Náš jurtový tábor se nachází na louce s protěží ve výšce 3600 m na úpatí Pik Lenina (7134 m). Na území jurtového tábora si můžete zahrát volejbal, fotografovat, ochutnat jídla kyrgyzské národní kuchyně nebo si dát parní lázeň. Pokud chcete, vystoupejte na některý z okolních kopců, odkud je nádherný výhled na údolí Alay! Pokud jste horolezec, můžete použít náš jurtový tábor ve výšce 4400 m, odkud horolezci z celého světa útočí na slavný vrchol.
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
 • Aktivní dovolená
 • Horolezectví
od 35 200 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Klasický Uzbekistán
Zájezd "Klasický Uzbekistán" dává možnost se připojit individuálně ke každé skupině, stačí si vybrat datum, které Vám vyhovuje. Nabízíme 2 verze klasické trasy - krátkou (6 dní) a dlouhou (9 dní). Na hlavní trase Taškent - Samarkand - Buchara jsou skupiny dohromady. Ve druhé delší trase je přidaná cesta do pohádkového městečka Chiva.
Náročnost: Nenáročný
 • Poznávací zájezdy
od 24 830 Kč
Pokračujte
Podívat se na všechny zájezdy

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.