Arménie

Zajezdy. Arménie
Vyberte typ zájezdu
Vyberte sezónu
Náročnost
1 30
0 200 000
Odebrat filtr

Sestavíme vám individuální zájezd do Arménie podle vašich přání a našich zkušeností. Nabízíme také zájezdy pro skupiny (min x max).

Zájezdy do Arménie s odbornými průvodci (ruština, angličtina) zahrnují návštěvy turistických atrakcí, muzeí, přírodních památek, degustaci koňaku a vín, návštěvy restaurací s národní kuchyní a mnoho dalších zajímavostí. Cestujete Arménií a budete naplněni její historií, kulturou, architekturou a nepopsatelnou přírodou.

S námi můžete navštívit nejzajímavější oblasti Arménie:

- Hlavní město země – staré město Jerevan, založené v roce 782 př.nl. , což znamená, že je starší než Řím.

- Jezero Sevan je jedním z největších sladkovodních jezer na světě, nacházejí se v samém středu arménské vysočiny v obrovské horské kotlině v nadmořské výšce 1900 m. Jezero je obklopené malebnými pohořími a četnými chrámy.

- Nejstarší kláštery a chrámy. Arménie je první zemí, která přijala křesťanské náboženství (301 nl). Na jeho území se zachovaly desítky starověkých náboženských památek. Hlavní krása arménských kostelů není v bohaté výzdobě a zlatých  kopulích, chrámy jsou z velké části velmi strohé a jednoduché. Hlavní krásou jsou místa, kde se nacházejí. Tato místa si zaslouží zvláštní pozornost. Klášter Khor Virap je postavený na úpatí majestátního Araratu, Tatev se vznáší nad hlubokými roklinami a Noravank stojí obklopen jasnými červenými skalami.

- Máte možnost vidět posvátnou horu Ararat, na kterou podle legendy po povodni přistála Noemova archa. Je pravda, že Ararat je rozmarný, může se schovávat za mraky celé týdny. Ale pokud se Ararat objeví v celé jeho slávě, začněte hned fotit! Bez nadsázky to bude nejkrásnější zážitek na vaší cestě.

Jak říká přísloví: "Je lepší vidět jednou než slyšet stokrát." Chcete-li vše vidět na vlastní oči, je třeba koupit si zájezd  do Arménie a my vám o Arménii vše ukážeme a doporučíme ideální trasu. Uvítáme, pokud se Viola travel stanete vaší cestovní kanceláři a otevřeme vám cestu k této krásné zemi.

Také si můžete objednat kombinované zájezdy do Arménie a Gruzie. Navštívíte dvě hlavní města - Jerevan a Tbilisi, muzea, kláštery, kulturní a historické památky zařazené do Seznamu světového dědictví UNESCO a mnoho dalšího. Budete mít příležitost nejen se seznámit s koloritem těchto zemí Kavkazu, ale také ponořit se teplých vod na pobřeží Černého moře v oblasti Adžary a navštívit její hlavní město Batumi.

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 10/10
Zveme Vás na Kavkaz, na setkání s opravdu starodávnou historií a architekturou, legendárními pokrmy z masa, bylin a rajčat, gruzínskými víny, arménským koňakem. Milovníci nejen chutného jídla a pití, nahlédněte do místních uměleckých muzeí a expozic, projděte se po pouliční vernisáže! Slavná Gruzínská malířská škola Pirosmani je stále živoucí, a také v Gruzii můžete obdivovat velkolepé ukázky současného umění. A samozřejmě – lidé jsou přátelští a otevření, budete se s nimi potkávat po celou dobu zájezdu, budou Vás zvát k sobě, hostit a přát Vám šťastnou cestu. Vítejte na Kavkazu!
od 38 100 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 11 dní
Pokračujte

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.