Arménie

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 10/10
Zveme Vás na Kavkaz, na setkání s opravdu starodávnou historií a architekturou, legendárními pokrmy z masa, bylin a rajčat, gruzínskými víny, arménským koňakem. Milovníci nejen chutného jídla a pití, nahlédněte do místních uměleckých muzeí a expozic, projděte se po pouliční vernisáže! Slavná Gruzínská malířská škola Pirosmani je stále živoucí, a také v Gruzii můžete obdivovat velkolepé ukázky současného umění. A samozřejmě – lidé jsou přátelští a otevření, budete se s nimi potkávat po celou dobu zájezdu, budou Vás zvát k sobě, hostit a přát Vám šťastnou cestu. Vítejte na Kavkazu!
od 38 100 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 11 dní
Pokračujte
Arménie

V hlavním městě Arménie - Jerevanu - „růžovém městě“ - byly postaveny nádherné budovy sovětské éry. Mezi hlavní atrakce patří Náměstí Republiky, komplex ve formě modernistického schodiště Cascade a pamětní komplex Tsitsernakaberd na památku obětí arménské genocidy z roku 1915.

Mimo hlavního města se turisté nejvíce zajímají o starobylé kostely - Khor Virap, Noravank, Geghard a starověký římský chrám Garni, které jsou tak malebné a plné historie, že berou dech i  nejslavnějším ateistům. Ale hlavním architektonickým skvostem Arménie je arménský analog vatikánského Ečmiadzinu - nejstarší katedrály na světě, která byla vysvěcená v roce 303 nl.

Mezi nejzajímavější místa určite patří jezero Sevan, kde se můžete kochat nádherným pohledem  podhůří Kavkazu, a které vám umožňuje se osvěžit v horkých letních měsících. Nedaleko odtud se nachází národní park Dilijan, kde žijí rysi, medvědi a vlci.

Nedílnou součástí cestování v cizí zemi je ochutnávka národních jídel místní kuchyně. Arménská národní kuchyně je bohatá a rozmanitá. Bude schopna potěšit vkus a preference jakéhokoli turisty a nenechá lhostejného ani toho nejpřísnějšího labužníka.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.