Jekatěrinburg

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 10/10
Je katěrinburg se nachází přímo na hranici Evropy a Asie. Běhe m občanské války zde probíhalo mnoho prudkých bojů, na kterých se podíleli Če skoslovenské obce legionářské. Je zde mnoho památných míst, která jsou s Če skolovenskými legionáři spojeny. Památky na legionáře, kteří padli v bojích jsou také v Nižním Novgorodu, Kunduru atd.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 8 dní
Pokračujte
Jekatěrinburg

Významné památky Je katěrinburgu jsou: Chrám na Krvi (místo zavraždění carské rodiny posledního ruského cara), stavby v sovětském stylu konstruktivismu (tolik jich není nikde jinde na světě), Uralské geologické muzeum, moderní muzeum Borise Jelcina (prvního prezidenta Ruské federace). Plotinka – historické místo – přehrada, kde oficiálně bylo město založeno. Michajlovský hřbitov – nachází se na okraji centra Jekatěrinburgu. Stojí zde památník československým legionářům, kteří v okolí města padli v letech 1918 a 1919. Je katěrinburg je moderní město známé pro svá populární divadla, najdeme zde více než třicet muzeí, několik univerzit, také je významným centrem těžkého průmyslu a nachází se tu mnoho vojenských výzkumných objektů. Nové obchodně administrativní centrum města je tvořeno modernějšími budovami z oceli, betonu a skla.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.