Gruzie

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 10/10
Chystáte se navštívit zemi s bohatou historií, tradicemi, zemi hrdou a přátelskou. Tato bohatá a úrodná země skrývá nejstarší pozůstatky moderního člověka, které kdy byly nalezeny mimo Afriku, jejichž stáří bylo datováno na zhruba 2 miliony let. Gruzie má úžasnou historii: počínaje těmito pravěkými obyvateli, kteří žili ve stínu mohutných kavkazských hor, přes starověké řecké mýty o Argonautech a hledání Zlatého rouna, římské krále a královny, kteří ve čtvrtém století našeho letopočtu obrátili Gruzii na křesťanskou víru, až po naše, 21. století. Navštívíte-li tuto zemi, budete překvapeni jejími památkami, nasajete zvuky úžasného divadla a hudby, vůně a chutě jídel a vín, vychutnáte krásu umění. Z Gruzie si odvezete ve svém fotoaparátu množství záběrů nejrůznějších krajinných scenérií a v paměti Vám zůstanou jedinečná umělecká díla, starobylé tradice, kultura, kavkazské hory, unikátní lázně a národních parky.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 9 dní
Pokračujte
  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 10/10
Zveme Vás na Kavkaz, na setkání s opravdu starodávnou historií a architekturou, legendárními pokrmy z masa, bylin a rajčat, gruzínskými víny, arménským koňakem. Milovníci nejen chutného jídla a pití, nahlédněte do místních uměleckých muzeí a expozic, projděte se po pouliční vernisáže! Slavná Gruzínská malířská škola Pirosmani je stále živoucí, a také v Gruzii můžete obdivovat velkolepé ukázky současného umění. A samozřejmě – lidé jsou přátelští a otevření, budete se s nimi potkávat po celou dobu zájezdu, budou Vás zvát k sobě, hostit a přát Vám šťastnou cestu. Vítejte na Kavkazu!
od 38 100 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 11 dní
Pokračujte
Gruzie

Gruzie je majestátní a hrdá země, bohatá na přírodní a historické dědictví.

Podnebí Gruzie je jedinečné a rozmanité. Zde se vrcholky pohoří Kavkazu spojují s teplým mořem. V zemi je spousta zeleně, chráněných oblastí a úžasně krásných míst.

Mnoho lidí přichází do Gruzie právě proto, aby si užívaly takzvanou „gruzínskou pohostinnost“. Touha slyšet opravdové gruzínské poetické přípitky, být ve společnosti laskavých a přátelských lidí - to tady přitahuje tisíce turistů, unavených ztuhlostí a bezcitností. Víno je považováno za téměř národní poklad země a o vinné révě se zpívá v mnoha písních. Není to překvapivé, protože gruzínské vinařství sahá až do starověku.

Gruzie je bohatá na překvapení, na jejím území se nachází budovy, které jsou uvedeny na seznamu světového dědictví UNESCO. V Gruzii je spousta slavných stadodávných jeskyní, soutěsek, nejčistších jezer a dalších krás, které vás nadechnou. Starověká jeskynní města jsou skutečně jedinečné a takovou nádheru už málokdy uvidíte.

Populární americká dobrodružná publikace Thrillist zahrnula Tbilisi do seznamu 18 nejkrásnějších evropských měst, která právě teď můžete navštívit, na stejné úrovni jako Prahu. Tiflisu ( starý nezev Tbilisi) je jeden a půl tisíce let starý.

Kromě Tbilisi – moderní hlavní město, měli byste také určitě navštívit první hlavní město Gruzie - Mtskheta, kde se nachází jeden z nejznámnějších chrámů Gruzie.

Zvláštní pozornost si zaslouží Borjomi. O léčivých vlastnostech této minerální vody jsou legendy a většina z nich je pravdivá.

Gruzínská kuchyně je zvláštní, mnoho restaurací po celém světě vzdává hold své sofistikovanosti a všestrannosti. Pro většinu gurmánů to bude objev.

Odpočinek v Gruzii je pozoruhodný tím, že si na něj budete pamatovat se všemi zážitky, nepřekonatelnou barvou a pohostinností, se kterou se tato země setkává s turisty.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.