Hora Beluсha a Katunska přírodní rezervace

  • Aktivní dovolená
  • Horolezectví
Náročnost: Nutná dobrá sportovní kondice
Hodnocení: 9.7/10
Načasování: od června do září Kategorie obtížnosti: 3 А (vyžaduje dobrou fyzickou přípravu) Délka trasy: 131 km
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 14 dní
Pokračujte
  • Aktivní dovolená
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
Hodnocení: 9.3/10
Pro zkušenější cestovatele nabízíme trekking na úpatí hory Bělucha. Tento výlet Vám přinese nezapomenutelné zážitky. Hora Bělucha – nejvyšší bod Altaje a celé Sibiře s nadmořskou výškou 4506 m. Na úpatí hory se nachází tajemné jezero Ak-kem. Naši zkušení průvodci Vám ukáží malebná zákoutí, která se svou krásou zapíší do Vašich srdcí i do Vašich fotoalb.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 14 dní
Pokračujte
  • Aktivní dovolená
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
Hodnocení: 0/10
Pěší túru nebo túru na koních na Altaji doporučujeme zejména rodičům s dětmi a lidem, kteří nemají více času než jeden týden. Za jediný týden uvidíte mnoho krásných míst přírodního bohatství pohoří Altaje – řeky, jezera, vodopády, cedrové lesy, alpské louky. Průvodci vás naučí chodit po horských stezkách, dýchat čistý horský vzduch, vařit večeři na ohni, budovat tábor – zkrátka všechny cestovatelské dovednosti, které jsou součástí aktivního zájezdu.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 9 dní
Pokračujte
Hora Beluсha a Katunska přírodní rezervace

Přírodní park hora Běluсha (262,8 tisíc hektarů, vytvořen v roce 1997).

HORA BĚLUCHA. Historie cestovního ruchu na Altaji se počítá od 26. července 1914. V tento den bratři Tronovi pokořili horu Bělucha – nejvyšší bod Altaje a celé Sibiře. Bělucha má dva vrcholy – Východní a Západní (nadmořská výška 4 506 m a 4 435 m), mezi nimiž je sedlo, nacházející se ve výšce 4 000 metrů, tzv. sedlo Běluchy.

Místní lidé považovali horu Bělucha za posvátnou. Buddhistické legendy tvrdí, že odsud přišel velký Buddha do Indie, a sama Bělucha prý skrývá tajnou bránu do mýtické země Šambala.

Alpinisté si horu Belucha oblíbili pro stupeň obtížnosti, i když není tak vysoká jako jiné slavné horolezecké vrcholy světa. Všechny cesty jsou skalní a pokryté ledem a jsou strmé. Horolezci srovnávají výstup na vrchol s obtížností lezení na vrchol McKinley na Aljašce.

V dnešní době zvládnou výstup na dvouhlavou horu pouze trénovaní jedinci, ale pobýt u jejího úpatí může každý. Trekkingová trasa na úpatí Běluchy a v jejím okolí je jednou z nejpopulárnějších turistických tras v pohoří Altaj. Nejlepším obdobím pro pěší  turistiku a výstupy na vrcholy Běluchy je konec července a začátek srpna.

Katuňská biosférická rezervace (151,6 tisíc hektarů, vytvořena v roce 1991)

Území Katunské rezervace ze strany Ruska a přírodní rezervace Katon-Karagaya ze strany Kazachstánu je jedním přírodním územím, které se nachází v centru nejslavnější a nejznámější hory na světě - Běluchy (v Kazachstánu - Muztau).

Zde si můžete prohlédnout tajgu, louky i step a tundru, ale převládající je ledovcová krajina. Téměř 50% plochy vrchoviny je říší ledu, sněhu, skal a kamenných ploten, a pouze 14% je pokryto tajgou. Tady, na Katuňském hřebenu, západně od hory Bělucha jsou koncentrovány desítky horských ledovců. To je území největšího zalednění na Altaji. Jeden z těchto ledovců - Katuň, je na jižních svazích Běluchy, oživuje řeka stejného jména, a tak se katuňská ledovcová  voda postupně stává větším tokem – řekou Ob.

ŘEKA KATUŇ je známá v celém Rusku nepřekonatelnou tyrkysově nazelenou barvou vody, jakou se mohou pochlubit jen některé tropické pláže.

Teplota vody v řece Katuň málokdy stoupne nad 15 stupňů, ale opravdové turisty to neodrazuje: v letním žáru je příjemné ponořit se do čisté vody. V povodí se  nalézá asi 7 000 vodopádů a peřejí.

Na svazích hory Běluchy můžete obdivovat malebnou kaskádu horských ledovcových jezer s průhlednou smaragdovou vodou - Multinsky, která se nachází v nadmořské výšce asi 2 km.

Dolní AKKEMSKÉ JEZERO je nedílnou krajinnou součástí horského uzlu hory Bělucha. Obvykle se turisté v oblasti Akkemského jezera zdržují pár dní v kempu Ak-kem a podnikají výlety do okolí nebo výstupy na horu Bělucha. Všechna jezera v pohoří Altaje neobvykle podtrhují krásu krajiny. Z jejich okolí se otvírají nezapomenutelné výhledy na místní krásy.

Kolem hory Bělucha se nabízejí výlety k malebnému  KUČERLINSKÉMU JEZERU .

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.