Irkutsk

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 10/10
Náze v posvátného jeze ra Bajkal je pravděpodobně odvozen z jazyka Burjatů a znamená „moře“. Burjati žili na jeh o břez ích odjakživa. Te nto poznávací zájez d nabízí setkání s krásnou přírodou a rozmanitou kulturou těchto národů. Ubytování je zajištěno v hotelích a mini-hotelích (vše chny pokoje mají vlastní sociální zařízení). Zájez d je možné prodloužit o návštěvu Mongolska.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 10 dní
Pokračujte
  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 0/10
Během našeho poznávacího zájezdu nelze stihnout návštěvu všech krás Bajkalu, a proto jsme pro vás vybrali to nejkrásnější místo kde vytéká z jezera jediná řeka Ankara a ostrov Oľ chon, největší jezerní ostrov v Asii.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 9 dní
Pokračujte
Irkutsk

Irkutsk byl založen v roce 1661 jako pevnost na daleké ruské hranici. Ale již o 50 let později se stal velkým obchodním městem, centrem obchodu s Čínou s vytěženým zlatem. Na konci XVIII. století byla založena rusko-americká obchodní společnost v Irkutsku obchodníkem G. Shelikhovem, působila nejen ve východní části Ruska, ale také v ruské Americe – dnešní území USA , stát Aljaška ... Před revolucí byl Irkutsk často nazýván Sibiřským Petrohradem a v roce 1918 to bylo centrum prozatímní vlády admirála Kolčaka. Admirál byl poté zde zastřelen v únoru 1919.

Mnoho starých památek bylo v Irkutsku zachováno: vlakové nádraží, budova vězení Irkutsk, kostel Spasitele, kostel Zjevení Páně a kostel Proměnění Páně, zrekonstruovaná katedrála Alexandra Něvského a více než 700 dřevěných konstrukcí, mezi nimiž jsou dům obchodníka Shubina a tzv. Dům krajky.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.