Iturup

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
Hodnocení: 0/10
Aktivní zájezd pro ty, kteří rádi cestují. Uvidíte přírodu rázného charakteru: sopky, moře, oceán, ale i města. Mimo jiné je možné si v Kurilsku prohlédnout továrny, nafilmovat proces zpracování ryb i vyjet s rybáři na moře. Mezi místní krátké zájezdy patří výlet k vodopádům, do zálivů Koncervnaja a Pesčany, rybolov na řece nebo na moři.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 25 den
Pokračujte
Iturup

V roce 1643 holandský cestovatel Martin Gerritsen De Vries vedl výpravu lodí «Castricum» a «Breskens». Objevil a zmapoval ostrovy Iturup, Urup a Kunashir. Od poloviny 17. století začala dlouhá éra rozvoje Kurilských ostrovů.
OSTROV ITURUP
Iturup je nejznámější ostrov z Kurislkých. Měří 203 km na délku a jeho šířka je od 5ti do 46ti kilometrů, plocha činí 3200 km čtverečních. Ostrov má 20 sopek, některé z nich jsou aktivní. Nejstarší archeologické nálezy a původní osady na Iturupu jsou z doby ranného neolitu, mezi nimi osada Jankito, nalezená významným ruským vědcem Jurijem Knorozovem (který mimo jiné dešifroval máyské písmo).

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.