Jižní Mongolsko a Gobi

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 0/10
Navštivte s námi Mongolsko, zemi věčně «modré oblohy». Uvidíte řadu důležitých historických památek, ale i rozmanitou a jedinečnou poušť a horské náhorní lošiny se sněhobílými vrcholky.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 12 dní
Pokračujte
  • Lov a rybaření
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 0/10
Údolí Orchonu bylo v roce 2004 zařazeno ke světovému dědictví UNESCO a to zejména pro množství památek, které se na březích údolí řeky nacházejí. Orchon je nejdelší řekou Mongolska. Pramení v Changajských horách a teče převážně v úzké dolině, s kaňony, kaskádami a vodopády.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 16 dní
Pokračujte
Jižní Mongolsko a Gobi

Jižní Mongolsko je široce známé pouští Gobi, jedním z nejunikátnějším ekosystémem ve světě a jedním z nejlépe zachovalém tajemstvím. Tento region je proslulý svými unikátními přírodními útvary, množstvím reálních zkamenělých dinosaurů a dalším množství endemických druhů flory, a fauny. O této oblasti se často myslí, že je bez života, jako o prázdné poušti , ale ve skutečnosti, ve většině jde o step, bohatou na divokou přírodu a obydlenou pastevci velbloudů.

Krajina pouště Gobi je překvapivě barevná: skály, písečné duny, někde oáza a široká step s v dálce tancujícím přeludem. Gobi je taktéž domovem dvouhrbých velbloudů Bactrian a lze zde spatřit tzv. foto zobrazení : stáda gazel a vzácného asiatského osla Kulan, ptáky atd. Východní část hory Gurvan Sajkhan Horního Altaje se tyčí na Gobi.

Základní pamětihodnosti: Národní park Gobi, Hořící útesy Bayanzag (Flaming Cliffs), které jsou proslulé nalezištěm vajec dinosaurů (a dalších jejich vzácných zkamenělin), ledový kaňon Yuli in Am, 180 km prostírající se písečné duny Khongor, legendární ruiny starobylého kláštera Ongi, galerie přírodních petroglyf (skalní kresby) a bílých hliněných skal v Tsagaan Suvarga, nádherné žulové hory Ikh & Baga Gazariin Chuluu, písečné duny Moltsog.

Zábava: jízda na velbloudech, pěší turistika, pozorování živočišného světa, pozorování ptactva, seznámení se životem a kulturou kočovníků, projížďka na Jeepu 4x4, jízda na kolech a koních.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.