Listvjanka

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 10/10
Náze v posvátného jeze ra Bajkal je pravděpodobně odvozen z jazyka Burjatů a znamená „moře“. Burjati žili na jeh o břez ích odjakživa. Te nto poznávací zájez d nabízí setkání s krásnou přírodou a rozmanitou kulturou těchto národů. Ubytování je zajištěno v hotelích a mini-hotelích (vše chny pokoje mají vlastní sociální zařízení). Zájez d je možné prodloužit o návštěvu Mongolska.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 10 dní
Pokračujte
  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 0/10
Během našeho poznávacího zájezdu nelze stihnout návštěvu všech krás Bajkalu, a proto jsme pro vás vybrali to nejkrásnější místo kde vytéká z jezera jediná řeka Ankara a ostrov Oľ chon, největší jezerní ostrov v Asii.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 9 dní
Pokračujte
Listvjanka

Malá, ale turisticky vyhledávaná vesnice, nacházející se na západním břehu jezera Bajkal, asi 70 km od Irkutsku. Tato stará sibiřská vesnice má dlouhou obchodní tradici. Od 18. století zde lodě převáží kupce přes Bajkal do Mongolska, Číny a na Dálný východ. V Listvjance začíná většina tras kolem jezera Bajkal. Na listvjanském molu jsou vždy k dispozici lodě, které lze pronajmout a vyjet si na jezero. Nachází se zde známé Bajkalské muzeum. Vyhlídka z Čerského Kamene nabízí krásný pohled na pramen řeky Angara. Pramen řeky nikdy nezamrzá. Většina budov jsou dřevěné jednopatrové domy. V obci je také obrazová galérie sibiřských umělců, dřevěný kostelíček z 19.století, několik resturací a trh. Na trhu doporučujeme zakoupit výjimečně dobré uzené ryby, piniové oříšky a suvenýry.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.