Ostrov Ol'chon

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 10/10
Náze v posvátného jeze ra Bajkal je pravděpodobně odvozen z jazyka Burjatů a znamená „moře“. Burjati žili na jeh o břez ích odjakživa. Te nto poznávací zájez d nabízí setkání s krásnou přírodou a rozmanitou kulturou těchto národů. Ubytování je zajištěno v hotelích a mini-hotelích (vše chny pokoje mají vlastní sociální zařízení). Zájez d je možné prodloužit o návštěvu Mongolska.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 10 dní
Pokračujte
  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 0/10
Během našeho poznávacího zájezdu nelze stihnout návštěvu všech krás Bajkalu, a proto jsme pro vás vybrali to nejkrásnější místo kde vytéká z jezera jediná řeka Ankara a ostrov Oľ chon, největší jezerní ostrov v Asii.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 9 dní
Pokračujte
Ostrov Ol'chon

Největší ostrov na Bajkalském jezeře. Je 71 km dlouhý a 15-25 km široký. Klima se liší od zbytku jezera. Je to tajuplný ostrov, kam se sjíždějí a provozují rituály šamani z celého světa. Východní pobřeží je velmi členité, to západní pak tvoří vysoké skalní hřebeny. Dnes zde žije asi 1500 obyvatel, většinou burjatského původu. Ostrov je významným posvátným místem. Jsou zde tajuplná a záhadná místa, kde jsou takzvaná obo. Místní Burjati zde kladli kameny na sebe – jsou to posvátné věže, které se stavěli na všech kopcích, a byly vždy spojeny s duchovním životem místních lidí.  Posvátná Šamanská skála patří mezi devět nejposvátnějších míst v Asii. 

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.