Kyrgyzstan

  • Aktivní dovolená
  • Horolezectví
Náročnost: Nutná dobrá sportovní kondice
Hodnocení: 10/10
Pik Lenina (7134,3 m) je dnes jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších sedmitisícovek Pamíru. I když klasická trasa není technicky příliš náročná, výstup na Pik Lenina spadá do kategorie vysokohorské alpinistiky a vyžaduje od lezců dobré fyzické a duševní zdraví, odpovídající vybavení a rozumný přístup k aklimatizaci. Zjevnou výhodou, hovořící ve prospěch cenové dostupnost Piku Lenina je, že k dopravě do základního tábora není potřeba vrtulník, vyhoví běžná autodoprava.
od 29 800 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 19 dní
Pokračujte
  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 0/10
Trasa cesty nás zavede k hlavním přírodním zajímavostem Kyrgyzstánu: uvidíme vysokohorské jezero Issyk-Kul, které je hojně navštěvováno milovníky plážové dovolené. Průzračné jezero Son-Kul, u kterého se rozvíjí tzv. Džajoo-turistika – ubytování v jurtách kočovníků hluboko v horách, v naprosté izolaci od civilizace. Uvidíme červené skály jako z jiné planety Džety-Oguza, prastaré ořešáky v Arslanbobu, malebné rokliny, vodopády Čyčkan, gigantickou vodní elektrárnu Toktogul na řece Naryn, skalní malby v Čolpo-Atě a Kazarmanu. A samozřejmě navštívíme dvě hlavní města na severu a jihu země – Bishkek a Oš.
od 33 662 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 11 dní
Pokračujte
  • Aktivní dovolená
  • Horolezectví
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
Hodnocení: 0/10
Oblast Pik Lenina, kam Vás zveme, je atraktivní a plný malebných zákoutí. Poskytuje možnosti aktivního odpočinku pro jednotlivce, pro rodiny s dětmi, pro všechny, kteří milují přírodu i když nejsou horolezci. Nádherná jezera, horské světlo, čerstvý vzduch, seznámení s každodenním životem místních obyvatel Pamíru, jízda na koních a jízdy na horském kole! A to vše v blízkosti našeho komfortního jurtového tábora se všemi vymoženostmi pro pohodlný pobyt. Náš jurtový tábor se nachází na louce s protěží ve výšce 3600 m na úpatí Pik Lenina (7134 m). Na území jurtového tábora si můžete zahrát volejbal, fotografovat, ochutnat jídla kyrgyzské národní kuchyně nebo si dát parní lázeň. Pokud chcete, vystoupejte na některý z okolních kopců, odkud je nádherný výhled na údolí Alay! Pokud jste horolezec, můžete použít náš jurtový tábor ve výšce 4400 m, odkud horolezci z celého světa útočí na slavný vrchol.
od 35 200 Kč
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 9 dní
Pokračujte
Kyrgyzstan

Kyrgyzstán – pohádková středoasijská země, fascinující a lákající svými přírodními krásami. Její turistický potenciál je obrovský! Kyrgyzstán je poměrně dobře vyvinutá republika s bohatou historií, neobyčejnou kulturou a neobvyklým množstvím zajímavých tradic. Nachází se na křižovatce tras Ve lké he dvábné stezky. Dochovaly se zde dosud jedinečné starobylé památky, organicky se prolínající s moderními budovami. Kyrgyzstán je schopen nabídnout svým hostům spoustu nezapomenutelných zážitků. Cestování po přírodních i lidskou rukou stvořených pamětihodnostech Kyrgyzstánu je provázeno neměnnou pohostinností místních obyvatel a neobvyklou kyrgyzskou kuchyní, stejně jako staletými tradicemi a zvyky starobylého národa. Vítejte ve slunném Kyrgyzstánu!

Doporučená doba roku, kdy cestovat do Kyrgyzstánu: červen – září. 

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.