Lyžování - Lyže - Sníh

  • Poznávací zájezdy
  • Aktivní dovolená
  • Zážitkové zájezdy
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
Hodnocení: 0/10
Týdenní kombinovaný zimní- jarní zájezd. Sopky, termální prameny, Tichý oceán, lachtani, psí spřežení, setkání s domorodci.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 8 dní
Pokračujte
Lyžování - Lyže - Sníh

Lyžování v Gruzii

Není nic lepšího, než si vychutnávat jízdu lanovkou až na samý vrchol, přitom vdechovat studený čistý vzduch a kochat se pohledem na zasněžené vrcholky a pak sjet na lyžích z mohutné hory. Gruzie má  jedny z nejpůsobivějších a nejvyšších hor v Evropě - mnohé vrcholy kavkazského hřebene převyšují Mont Blanc. Tradiční střediska Gudauri a Bakuriani procházejí aktivní rekonstrukcí a plně odpovídají mezinárodním standardům, přičemž nový areál v Mestia je označován za jedno z nejmodernějších rekreačních středisek na světě. Nové lyžařské tratě se otevírají každý rok. Gruzie  je jednou z mála zemí, která umožňuje provozovat heliskiing. Kavkaz jsou určitě jedny z nejkrásnějších hor, do kterých se člověk touží vrátit už v okamžiku, kdy je opouští.

Gudauri

Lyžařské středisko Gudauri se nachází 120 km od Tbilisi, na jižním svahu Velkéko kavkazského hřebene. Sněhová pokrývka je zaručena od listopadu do května. Hloubka sněhu na svazích dosahuje 1,5 m. Nehledě na to, že středisko se nachází vysoko v horách, pro Gudauri je typické teplé, slunné a bezvětrné počasí. Nadmořská výška střediska je 2153 m.

Sjezdovky jsou dostupné pomocí tří lanovkových linek Dopelmaer s třímístnými a čtyřmístnými sedačkami. Třetí lanovka Vás vyveze až na vrchol hory (3 006 m), z níž je nádherný výhled, který si nesmíte nechat ujít ani v případě, že zrovna nejste lyžař.

Osm tratí různých kategorií obtížnosti (modrá, červená, černá), všechny dobře upravené. Celková délka upravených tratí je 16 km. Pro profesionály jsou zde tratě určené pro slalom, obří slalom, superobří slalom a rychlostní sjezd. Všechny tratě mají certifikát FIS. Široké svahy, dobré možnosti pro lyžování off-piste a snowboarding.

V tomto středisku (jako v jednom z mála na světě) lze prožít opravdu úžasné a nezapomenutelné zážitky při heliskiingu a heliboardingu! Nedozírné plochy nedotčené přírody, hojné sněžení a výjimečná krása reliéfu gruzínských hor v oblasti Gudauri Vám poskytne opravdu nezapomenutelný zážitek z lyžování na panenském sněhu.

Bakuriani

Bakuriani je horské středisko v Gruzii, nacházející se na malebném severním svahu Trialetského hřebenu v nadmořské výšce více než 1 700 metrů, 37 km od města Boržomi a tři hodiny jízdy od Tbilisi, v údolí obklopeném horami, alpskými loukami a hustými borovými lesy. V Bakuriani se snoubí klid a pohoda s výbornými podmínkami pro sport a rekreaci.

Bakuriani bylo oblíbeným místem rekreace ruských carských rodin. V sovětských časech zde byla základna pro výcvik lyžařského olympijského týmu SSSR. Právě Bakuriani navrhovala Gruzie jako kandidáta na místo konání zimních olympijských her 2014.

Bakuriani se dnes změnilo v horskou vesnici, kam se v zimě sjíždějí lyžaři a snowboardisté z celé Gruzie. Kromě toho jsou tu častými hosty turisté z Německa a z Rakouska, protože zdejší ceny jsou řádově nižší.

Sezóna: listopad-březen. Zimy jsou chladné, ale nepříliš kruté (-6 až -7 °C), většinou slunečno, mnoho sněhu a bezvětří.

Velký počet slunečných dnů – 2 100 hodin ročně. Průměrná síla sněhové vrstvy je 64 cm.

• Maximální výška dojezdu lanovkou je 2 850 metrů;

• Celková délka sjezdovek v areálu činí více než 5 000 m;

• Areál se třemi skokanskými můstky: 45, 70 a 90 metrů;

• Středisko také nabízí sáňkařské tratě, jejich délka je 1 350 m;

• Trať pro začátečníky s vlekem (300 m), sklon svahu je 10-12 stupňů;

• Dvě velké tratě pro zkušené lyžaře - Kochta - 1 (dvoustupňová trať) a Kochta - 2, s celkovou délkou přes 4 500 metrů a několik sjezdovek certifikovaných FIS.

Pokud nelyžujete, máme pro vás jízdy na koni, sáňkování nebo prostě dlouhé procházky krásnými zasněženými lesy.

Mestia

Mestia je hlavním městem Svanetie - historické oblasti v severozápadní Gruzii, rozkládající se na jižních svazích Velkého Kavkazu. Hlavní pamětihodností lákající turisty do Svanetie, jsou svanské obranné věže. Díky dlouhé izolaci této kavkazské oblasti se tato místa zachovala jako výjimečný příklad kombinace horské krajiny a vesnic středověkého typu s domy ve tvaru věží. V místních vesnicích se uchovaly četné neobvyklé a velmi originální stavby - kamenné věžové domy, které byly používány k bydlení a současně jako pozorovatelny pro ochranu před častými útoky nájezdníků, kterými se tato oblast hemžila. Muzeum v Mestii je pokladnicí nádherných ikon a artefaktů získaných z mnoha vzdálených vesnic a kostelů, které se v této přirozené horské pevnosti dochovaly.

Svanetie, obklopená 3 000-5 000metrovými vrcholky hor, je nejvýše položenou osídlenou oblastí v Evropě. Svanetie byla vždy populární letní prázdninovou destinací, ale v současnosti jezdí většina turistů místo do údolí do hor. Dnešní Svanetie je centrem vysokohorské turistiky a horolezectví, výchozím bodem pro výstupy na vrcholy Ušba, Tetnuldi, Džangi-tau, Šchara a jiné. V prosinci 2010 zde bylo otevřeno letiště a 8 kilometrů od Mestie zahájilo provoz lyžařské středisko Chacvali. Návštěvníci Svanetie, přijíždějící v zimě, bydlí v hotelech ve městě Mestia, 8 km od Chacvali. Ve většině hotelů cena ubytování zahrnuje i dopravu k lanovce a zpět. V Chacvali je pouze jeden hotel.

Lyžařská sezóna trvá od prosince do března. Nejlepší obdobím pro lyžování je měsíc únor.

• Oblast lyžování: 1 865-2 350 m

• Převýšení: 482 m

• Lyžařské tratě: červená 1 900m, modrá 2 565 m, začátečnická 300 m

• Čtyřmístná sedačková lanovka Leitner: délka 1 462 m, doba jízdy 8-10 minut, kapacita 1 000 osob za hodinu.

V nejbližších 5-7 letech dosáhne celková délka lyžařských tratí 50 km a tratě budou propojeny do jednotné sítě. Lyžařské tratě a lanovky budou vybudovány ve svanetských osadách Mestia, Adiši, Ušguli a Eceri.

V roce 2013 byla zahájena výstavba nového lyžařského střediska asi 18 kilometrů od Mestie, na jihozápadních svazích hory Tetnuldi (4 852 m). Lanovka povede až do výše 3 800 m. Ze svahů Tetnuldi se otvírá krásný výhled na Ušbu a Hlavní kavkazský hřeben. Z Mestie jsou vypravovány jednodenní nebo dvoudenní lyžařské túry, které Vám ukážou místa, kterých se dosud „nedotkla noha lyžaře“, včetně vysokohorských túr s přenocováním v horách.

Vzdálenost a doba jízdy z letiště: letiště Kutaisi - 214 km / 5 hodin, letiště Batumi - 260 km / 6 hodin; letiště Tbilisi - 460 km / 8 hodin.

Lyžařské rekreační středisko je součástí západogruzínské turistické oblasti, která zahrnuje rovněž přímořské letovisko Anaklia. Vzhledem k výstavbě nové silnice bude možné překonat vzdálenost z Anaklie do Mestie za 2 hodiny, čímž se tento segment stane ještě atraktivnějším. Rekreanti a turisté se budou moci koupat v moři a tentýž den i lyžovat.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.