Potápění

  • Poznávací zájezdy
Náročnost: Nenáročný
Hodnocení: 0/10
Během našeho poznávacího zájezdu nelze stihnout návštěvu všech krás Bajkalu, a proto jsme pro vás vybrali to nejkrásnější místo kde vytéká z jezera jediná řeka Ankara a ostrov Oľ chon, největší jezerní ostrov v Asii.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 9 dní
Pokračujte
Potápění

Potápění na Bajkalu.

Bajkal každoročně láká tisíce lidí z celého světa, ale pouze některým se poštěstí uvidět Bajkal zevnitř. Mezitím se pod hladinou tepe život, a někdy se objeví i neočekávané události:

v nejoblíbenější místě – v osadě Listvjanka, například v hloubce pěti metrů bylo postaveno podvodní divadlo, kde se hrála hru a natáčel se film. Jednou v zimě potápěči z Irkutsku sehráli podvodní hru o Bajkalu a jeho dceři Angaře, která se pokusí o útěk od svého otce do náruče svého milovaného Jeniseje. Na "scéně" je stůl, na něm - telefon. Na "zdi" visí hodinky. Premiéra se uskutečnila v hloubce 7 metrů s teplotou vody 2 a teplotou -30 stupňů na povrchu. Hrací čas: 44 minut. Já bych tam tak dlouho rozhodně nevydržel!

Dno jezera je úžasně čisté.

Povrch  dna tvoří koberce řas hrající všemi odstíny zelené, od smaragdově zelené po  pistáciově zelenou. V těchto "křovích" se ukrývají různá malá zvířata. Sem tam proplave rybička, malý ráček , třeba i bajkalský podvodní korýš.

Rostou tu podivné jasně zelené "kaktusy", jeto  sladkovodní houba, aby nedošlo k jeho poškození, potápěči doporučují raději je obdivovat jen na dálku.

Nejsnazší způsob jak se potápět v Bajkalu je zajít do některého z potápěčských center v Irkutsku, kteří na Bajkale výlety s potápěním organizují.  

Potápět se na Bajkalu lze v podstatě v jakoukoliv roční dobu v jakémkoliv počtu osob. Stačí si vybrat a objednat.

Potápění v Listvjance

Ponory se jsou prováděny od břehu. Sestup začíná cca 10-50 metrů od břehu. Hloubka šelfu je  2 - 4 m.  Velmi vhodné pro check-dive. Pár minut podél šelfu - a dál v jakékoli hloubce - od 3 do 100 metrů. Můžete si sami vybrat místo ponoru.

Noční ponory. Jsou možné pouze od října. Protože v létě je o půlnoci stále ještě světlo.

Potápění pod ledem na Bajkalu

Bajkal nikdy zcela nezamrzá. Na místě přítoku Angary nikdy není led. Hloubka  od 3 do 45 metrů. Proudy nejsou ani v hloubce. Na šelfu menší proudy jsou, čím blíže k řece, tím jsou silnější. Můžete sledovat různé druhy ryb.

Potápění pod ledem. Co můžete vidět.

Bajkal je vyhlášený svým velmi průsvitným ledem. V případě,že není sníh lze i z hloubky 40ti metrů vidět auta a postavy stojící na ledu.  Pokud na led svítí slunce, třpytí se a září.

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.