Altaj

>

POHOŘÍ ALTAJ je jedním z míst, odkud došlo k rozšíření lidského osídlení do celého světa, místo zrození jazyka, řemesel a kultury. Potvrzují to archeologické vykopávky a nálezy. Svatyně, mohyly, skalní kresby a kamenné skulptury zde najdete téměř na každém kroku, a všechny jsou přístupné pro návštěvníky. Podivuhodná příroda: svěží horský vzduch, hory, křišťálově čisté řeky a jezera, nedotčená tajga, stepi a malebná údolí ohromí turisty a návštěvníky této země hojnosti.

Zlaté hory Altaje

V regionu, kde se stýkají území čtyř největších euroasijských států - Ruska, Kazachstánu, Číny a Mongolska, se nachází Altaj, jeden z nejvýznamnějších horských systémů ve střední Asii a jižní Sibiři.

V roce 1998 byl celý přírodní komplex "Zlaté hory Altaje" zařazen do Seznamu světového dědictví UNESCO. Seznam světového dědictví Altaj se skládá z pěti lokalit, které jsou rozděleny do tří samostatných oblastí s celkovou rozlohou 1,64 milionu hektarů:

  • Přírodní  rezervace Altaj a Tělecké jezero
  • Hora Běluсha a Katunská přírodní rezervace
  • Náhorní planina Ukok

Vegetace  Altaje je překvapivě rozmanitá a jedinečná. Na relativně malém území jsou zastoupeny téměř všechny druhy vegetace severní a střední Asie, východního Kazachstánu a částečně evropské části Ruska. A to v souvislosti s velkým rozdílem nadmořské výšky této oblasti (od 350 do 4500 m nad mořem). Protože jste se dostali na Altaj, můžete navštívit jak step a lesy, tak horské louky a zvláštní svět horských vrcholů a ledovců, kde jsou jen kameny, sníh a led.

Zvláště pozoruhodná je zdejší fauna: ne nadarmo je kritériem zařazení do seznamu UNESCO biodiverzita a přítomnost vzácných druhů. Mezi přibližně 70 druhy savců - sněžný leopard  a horská ovce argali, kteří jsou uvedeni v Mezinárodní červené knize ohrožených druhů zvířat. A také více než 300 druhů ptáků, včetně takových vzácných ptáků jako čáp černý, sokol, orel královský. Mezi 20 druhy ryb jsou lipyl, taimen, lenok a osman.

Cestovatelé nazývají tento region "druhým Švýcarskem" a je velmi turisticky oblíbený.

Zajezdy. Altaj
Vyberte typ zájezdu
Vyberte sezónu
Náročnost
1 30
0 200 000
Odebrat filtr
  • Aktivní dovolená
  • Horolezectví
Náročnost: Nutná dobrá sportovní kondice
Hodnocení: 9.7/10
Načasování: od června do září Kategorie obtížnosti: 3 А (vyžaduje dobrou fyzickou přípravu) Délka trasy: 131 km
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 14 dní
Pokračujte
  • Aktivní dovolená
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
Hodnocení: 9.3/10
Pro zkušenější cestovatele nabízíme trekking na úpatí hory Bělucha. Tento výlet Vám přinese nezapomenutelné zážitky. Hora Bělucha – nejvyšší bod Altaje a celé Sibiře s nadmořskou výškou 4506 m. Na úpatí hory se nachází tajemné jezero Ak-kem. Naši zkušení průvodci Vám ukáží malebná zákoutí, která se svou krásou zapíší do Vašich srdcí i do Vašich fotoalb.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 14 dní
Pokračujte
  • Aktivní dovolená
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
Hodnocení: 0/10
Pěší túru nebo túru na koních na Altaji doporučujeme zejména rodičům s dětmi a lidem, kteří nemají více času než jeden týden. Za jediný týden uvidíte mnoho krásných míst přírodního bohatství pohoří Altaje – řeky, jezera, vodopády, cedrové lesy, alpské louky. Průvodci vás naučí chodit po horských stezkách, dýchat čistý horský vzduch, vařit večeři na ohni, budovat tábor – zkrátka všechny cestovatelské dovednosti, které jsou součástí aktivního zájezdu.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 9 dní
Pokračujte
  • Aktivní dovolená
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
Hodnocení: 0/10
Takováto pěší túra nebo túra na koních na Altaji se doporučuje zejména rodičům s dětmi a lidem, kteří nemají více času než jeden týden. Túra na Altaji vám umožní uvidět krásná místa a «bohatství» pohoří Altaje – řeky, jezera, vodopády, cedrové lesy, alpské louky.
cena na vyžádání
Termíny zájezdu jsou na vyžádání
Doba trvání: 12 dní
Pokračujte

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.