Kamčatský kaleidoskop


 • Hodnocení: 0/10
 • Oblast: Kamčatka
 • Destinace: Kamčatka
 • Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
 • Sezóna: Léto
 • Délka: 12 dní / 11 nocí
 • Počet lidí: Min – 1, Max - 18
od 36 400 Kč
ID: KAM02

Velmi zajímavý a kombinovaný zájezd, který Vás za relativně krátký čas sez námí s nejvýznamnějšími turistickými atrakcemi Kamčatky. Již po mnoho let stabilně velmi žádaný zájezd. Zájezd je určen pro aktivní učastíky.

Krátce o cestě:
 • Počet lidí ve skupině – min. 1, max. 18
 • Trasa: PETROPAVLOVSK-KAMČATSKIJ – ÚDOLÍ GEJZÍRŮ – AVAČINSKÁ SOPKA – KORJAKSKÁ SOPKA – RAFTING NA ŘECE BYSTRAJA – AVAČINSKÝ ZÁLIV – SOPKA MUTNOVSKÉHO – VULKÁN GORELYJ
 • Údolí gejzírů, kaldera sopky Uzon
 • Výstup na Avačinskou sopku, na vrchol kráteru sopky Mutnovského, na sopku Gorelyj
 • Výlet lodí po zátoce Avačinskaya s rybolovem, ostrov Staričkov
 • 3 - denní rafting na řece Bystraja, možnost rybaření
 • Výlet lodí po zátoce Avačinskaya na ostrov Staričkov s rybolovem
Program » Plný
DEN 1.
Odlet z Prahy do Petropavlovska-Kamčatskeho

Odlet z Prahy do Petropavlovska-Kamčatskeho

DEN 2.
Přílet na letiště města Petropavlovsk-Kamčatskij

Přílet na letiště města Petropavlovsk-Kamčatskij. Setkání na letišti, transfer do hotelu, ubytování, odpočinek. Ve večerních hodinách diskuse o programu s průvodcem.

DEN 3.
Údolí gejzírů

Volný den. Zájemci mohou uskutečnit let do legendárního Údolí gejzírů s přistáním v kaldeře sopky Uzon (*Výlet se platí zvlášť). Program vyletu poskytuje 3 výsadby: v Údolí gejzírů (pěší prohlídka) , v kalderu sopky Uzon (pěší prohlídka východním termalním polem  kaldery ) a v údolí Nalychevo ( koupání v termálních pramenech). Cestou poletíte přes sopky Karymsky a Maly Semyachik. Oběd ve formě balíčku je v cene. Letíme na vylet vrtulníkem Mi-8 s kapacitou 18-20 osob.
Ve večerních hodinách přejezd na náhorní plošinu na úpatí Avačinské a Korjakské sopky,  bytování v alpském kempu. Přenocování v chatkách.

DEN 4.
Výstup na Avačinskou sopku

Výstup na Avačinskou sopku (2751m).
V létě nevyžaduje speciální trénink, ale pro výstup musíte mít sílu vůle. Po dosažení kráteru uvidíme fumarolickou činnost a obrovský lávový blok, který zaterasil kráter po výbuchu roku 1991. Z vrcholu jsou nádherné výhledy na sopku Koryaksky, sopku Županovsky, Avačenskou zátoku a sopky Mutnovského, Gorely a Viluchinského. Po sestupu ze sopky si můžete objednat v turistickém přístřešku  ruskou saunu (banja)! Stoupání vzhůru trvá 6-8 hodin. Asi hodinu trvá prohlídka kráteru sopky. Sestup 3-4 hodiny. Večeře. Přenocování v chatkách turistického kempu.

DEN 5.
Avachinský průsmyk, hora "Velbloud"

Odpočinek po výstupu. Procházka po Avachinském průsmyku, jednoduché stoupání na horu "Velbloud". Možnost fotografování horské krajiny, fauny a flóry, napřiklad kamčatského sysla – "evražku".  Po obědě přejezd do města Petropavlovsk-Kamchatský. Ubytování v hotelu. Volný čas.

DEN 6.
Sjíždění řeky Bystraja - den1

Přeprava do výchozího bodu sjezdu řeky Bystraja (sjíždět se bude na nafukovacích člunech). Po cestě prohlídka horské krajiny hřebene Sredinnyj, sjezd několika nenáročných peřejí. Večeře u táborového ohně, rybí polévka – ucha. Přenocování ve stanech.

DEN 7.
Sjíždění řeky Bystraja - den2

Pokračování v raftingu, sjezd dvou peřejí. Po cestě pozorování divoké říční fauny, sběr hub a lesních plodů, možnost rybaření. Šance uvidět hlavního rybáře – hnědého medvěda. Přenocování ve stanech.

DEN 8.
Sjíždění řeky Bystraja - den3

Sjezd jedné peřeje, ukončení sjezdu řeky. Transfer do města Petropavlovsk-Kamčatskij (160 km). Ubytování v hotelu, odpočinek.

DEN 9.
Mořská výletní plavba po Avačinském zálivu

Mořská výletní plavba po Avačinském zálivu. Prohlídka přírodní památky – skály Tři bratři, ptačích kolonií na ostrovech Babuškin kameň a Staričkov.

Ostrov je tak pojmenován, protože se na něm nachází kolonie ptáků staričků. Nedaleko ostrova můžete sledovat stáda tuleňů. Vysokáje i pravděpodobnost, že uvidte kosatky a velryby.

Během výletu se každý může vyzkoušet mořský rybolov. V Avachinském zálivu žije nepřetržitě 32 druhů ryb, včetně platýsů, těrpug, mořských okounů, halibutů a všech druhů tichomořských lososů. Posádka pro vás připraví skutečnou rybí polévku; čerstvě ulovený kraby a všechny vaše trofeje upřímně vydělané v hlubinách moře. Ve večerních hodinách odjezd k Mutnovské sopce. Zbudování tábora. Přenocování ve stanech.

DEN 10.
Výstup na vrchol kráteru sopky Mutnovského

Výstup na vrchol kráteru sopky Mutnovského. Prohlídka aktivních fumarolů, bahenních kotlů a horského jezera.

Aktivní sopka Mutnovský (2323 m) je jedna z nejaktivnějších a nejkrásnějších sopek na světě.  Soutokový kráter sopky Mutnovského  je na Kamčatce mezi krátery aktivních sopek největší. Sopečný plyn smíchaný s vodní párou, tzv. fumaroly, vyrážejí ze stěny aktivního sopouchu se silným řevem. Jejich teplota dosahuje 700 ° C.

V severním kráteru jsou dvě oddělená fumarolní pole - Horní a Dolní. Zde uvidíme bublající, vařicí bahnité kotle, největší z nich má průměr 7 m a výška fontáně vroucí vody dosahuje 2 m. Nad horním fumarolem visí silný ledovec o celkové ploše zhruba 2 km čtvereční a uvidíme skutečný zápas prvků, jak je řeřavý fumarol prolamuje plášť ledovce. Potoky tající vody padají dolů a vytvářejí krásné vodopády. Jeden z nich na samém začátku kaňonu Opasnogo tvoří překrásný vodopád, který  uvidíme také

Podle mnoha turistů, kteří navštívili Kamčatku, sopka Mutnovského je minimálně tak úžasná jako   slavné údolí gejzírů ve své divoké kráse a fantastické krajině.

Návrat do tábora, přenocování ve stanech.

DEN 11.
Výstup na sopku Gorelyj

Výstup na sopku Gorelyj. V blízkosti Mutnovského je další aktivní sopka Gorely. Zřejmě kvůli množství lávy (spálené horniny), která je zde bohatá, dostala sopka své jméno. Jště v roce 2010 byly dva z nejnavštěvovanějších kráterů jezera. Po zvýšení aktivity však jedno z jezer vyschlo a na jeho místě se vytvořily velké fumaroly. S tím však sopka neztratila svou přitažlivost. Výstup na sopku nevyžaduje mnoho úsilí a trvá asi 2 hodiny. Ve večerních hodinách přejezd do rekreačního střediska, ubytování, odpočinek. Koupání v bazénu s termální vodou.

DEN 12.
Odlet do Prahy

Snídaně. Návštěva rybího trhu a obchodu se suvenýry, transfer na letiště. Pořadí jednotlivých bloků zájezdu závisí na termínu konání zájezdu. Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje
 • Doprava: automobil, raft, člun
 • Velikost skupiny: až 18 osob
 • Ubytování: hotel (3 noci), rekreační středisko (1 noc), alpský kemp (2 noci), stany (4 noci).
 • Ubytování v hotelu 3 noci (dvoulůžkové pokoje)
 • Ubytování v Rekreačním středisku 1 noc (dvoulůžkové pokoje) ,
 • Ubytování ve alpském kempu (chatka pro 8-10 osob), WC a umyvadla jsou venku 2 noci
 • Ubytování v turistickích stanech 4 noci
 • Snídaně x 10
 • Oběd v alpském kempu a během výletu x 9
 • Večeře v alpském kempu a během výletu x 7
 • Transfery, vylety v rámci programu
 • Průvodcovské služby
 • Stravování v aktivní části zájezdu
 • Základní vybavení skupiny
 • zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999
Cena nezahrnuje
 • Leteckou přepravu Praha – Petropavlovsk-Kamčatskij – Praha
 • Poplatky za vydání turistického víza
 • Výlet do Údolí gejzírů
 • Obědy a večeře v městské části zájezdu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj v hotelu a rekreačním středisku (s výjimkou turistického kempu na úpatí Avačinské sopky) a dle přání ve stanu
 • Cestovní pojištění
 • Dodatečné ubytování v hotelu (před túrou a po ní)
 • Individuální vybavení
 • Dodatečné transfery a výlety
Ubytování během cesty

Hotel Geyser

Hotel Geyser se nachází 1,2 km od Avachinského zálivu a za 40 minut se z hotelu Geyser dostanete k mezinárodnímu letišti Yelizovo. Nabízí bezplatné Wi-Fi, parkování, turistické informace a úschovnu zavazadel. Recepce v hotelu 24 hodin. Bar. Můžete požádat o rychlovarnou konvici.

Standardní pokoje mají lednici a kabelovou TV, WC a sprchu.

3 noci

Horský tábor na úpatí Avachinské sopky

Základní tábor se nachází na úpatí Avachinské sopky, v nadmořské výšce 850 m. Vzdálenost do Petropavlovsk-Kamchatského tábora je asi 50 km. Část cesty (asi 30 km) pojedete po asfaltové silnici, zbytek cesty podél koryta Suché řeky na sněžném skútru, (na sáňkách) nebo v jeepu.

V základním táboře jsou hosté ubytováni ve vyhřívaných domech, každý po 10 osobách. Každý dům je vybaven dřevěnými palandami s matracemi a teplými spacími pytli a je vytápěn kamny na dřevo. Doporučuje se, abyste si do spacáku a vzali vlastní vložku (prostětadlo/povlak).  Jídelna s kapacitou 100 míst , se nachází v samostatném domě.

A co by mohlo být lepší než ruská lázeň/sauna na úpatí sopky, která vás zahřeje v jakémkoli mrazu! Všechny obytné a úložné prostory jsou osvětleny elektřinou z generátoru.

2 noci

Rekreační středisko Lesnaya

Rekreační středisko Lesnaya se nachází v obci Paratunka, 25 km od dálnice Yelizovo-Paratunka. K dispozici je mimosezónní venkovní bazén s přístupem za příplatek , snack bar s nabídkou různých nápojů. Z oken hotelu je výhled do zahrady.

Pokoje jsou vybaveny TV s plochou obrazovkou. Některé pokoje mají posezení. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu a WC.

1 noc

Ubytování v průběhu pochodu po trase – v třímístných turistických stanech

4 noci
Program » Zkrácený program
Informace k zájezdu
Galerie
Recenze
Trasa na mapě
Objednat
Podobné zájezdy
Hodnocení: 10
Kamčatský expres
Tento krátký, intenzivní a na zážitky bohatý zájezd je vhodný pro lidi, kteří mohou vyčlenit na cestu na Kamčatku nejvýše jeden týden a kteří nejsou ochotni během túry trávit noc ve stanech. Zkušení průvodci se postarají o vaši bezpečnost a o to, abyste si odnesli nezapomenutelné zážitky z návštěvy mistrovských děl matky přírody. Pohodlný zájezd s ubytováním v hotelu. Zájezd není komplikovaný a je vhodný pro všechny věkové kategorie a děti od 8 let.
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
 • Aktivní dovolená
 • Lov a rybaření
od 34 100 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Země medvědů a sopek
Bude to jako pohádka „O Mašence a třech medvědech“. Pouze tam bude 500 medvědů . Jezero Dvuchjurtočnoje, na jehož pobřeží se bude vše odehrávat, je jedním z největších třecích vodních útvarů Kamčatky. Losos nerka, který se vrací zpět do svého rodiště, přitahuje stovky chlupatých rybářů a jiných zvířat ,. Celá tato přirozená rozmanitost přitahuje zvědavé turisty...
Náročnost: Nenáročný
 • Poznávací zájezdy
 • Aktivní dovolená
 • Zážitkové zájezdy
od 83 000 Kč
Pokračujte
Podívat se na všechny zájezdy

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.