Poznávací zájezd Moskva - Petrohrad


 • Sezóna: Jaro, Léto
 • Délka: 8 dní / 7 nocí
 • Počet lidí: Min – 2, Max - 7
od 26 400 Kč
ID: M-SP02

Moskva

Moskva – je hlavním městem Ruské federace s téměř 12 miliony obyvateli a je největším městem v celé Evropě. Je politickým, hospodářským a kulturním střediskem a podle slov samotných Rusů, je Moskva stát ve státě. Je místem, kde se starodávné tradice ruského národa setkávají s návštěvníky z celého světa. Sídlí zde většina federálních úřadů, významné společnosti a je také sídlem hlavy státu a patriarchy ruské pravoslavné církve. První dochovaná písemná zmínka je ze začátku 12. století, kdy místo mělo obranný charakter. Město má devět hlavních nádraží, čtyři mezinárodní letiště a dva říční přístavy, což z něj činí významný dopravní uzel. Moskva je jedním ze vzácných příkladů dobře dochovaného prostředí starodávného města trvale zachovávající svou krásu v čase. V souvislosti s historickým vývojem je Moskva rozčleněna v kruzích. V centru tohoto kruhového systému se nachází Kreml, sídlo ruských panovníků.

Petrohrad 

Petrohrad – město carů nebo také Benátky severu je druhé největší město Ruska ležící v jeho severozápadní části při ústí řeky Něvy do Finského zálivu. Byl založen carem Petrem Velikým v roce 1730 jako pevnost pro ochranu země. Postupně si vybudoval status moderního města a je svědkem mnoha významných historických událostí. Petrohrad je téměř bezkonkurenční pokladnicí umění a kultury. Se svými 142 muzei a stálými expozicemi, asi 70 divadly a s několika koncertními sály je největším kulturním centrem Ruska. V každém ročním období je město nenapodobitelně krásné. Začátkem léta, od poloviny června do začátku července, je možné obdivovat zázrak přírody tzv. bílé noci, kdy se noc mění v soumrak a městu tak dodává zvláštní atmosféru.

Krátce o cestě:
 • Počet lidí ve skupině – min. 2, max. 7
 • Trasa: Petrohrad - Moskva
Program » Plný
DEN 1.
Odlet z Prahy do Petrohradu.

Odlet z Prahy do Petrohradu. Přílet v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování, odpočinek. Nocleh v hotelu.

DEN 2.
Petrohrad. Okružní jízda, Petropavlovská pevnost, Ermitáž

Snídaně v hotelu.
Setkání s průvodcem. Okružní jízda komfortním minibusem po Petrohradu. Návštěva Petropavlovké pevnosti, katedrály Petra a Pavla, kostela spasitele na krvi.
Návštěva Ermitáže (Zimní palác), Palácového náměstí.
Je těžké si představit výlet do Petrohradu, aniž byste navštívili jedno z nejznámějších muzeí na světě - Státní Ermitáž. Jeho neocenitelná sbírka zabírá 5 historických budov, z nichž nejpozoruhodnější je Zimní palác - bývalé sídlo ruské královské rodiny. Jeho pokoje zdobené mramorem a zlatem poskytují skvělé zázemí pro poklady Ermitáže. Možná vás překvapí, že sbírka tohoto jedinečného muzea obsahuje přes 3 miliony exponátů včetně obrazů Leonarda da Vinciho a Raphaela a dalších slavných umělců; neměly by však chybět ani sbírky egyptského, orientálního a starořeckého umění. Budete doslova ohromeni krásou muzea a nikdy nezapomenete na toto nádherné a legendární místo.
Nocleh v hotelu.

DEN 3.
Petrohrad

Snídaně v hotelu.
Individuální volno.  Petrohrad je velmi překvapivé město a velmi krásné z mnoha důvodů! Během svého volného času můžete objevit jeho nádherné paláce, katedrály a kostely, užít si večer ve světově proslulých divadlech. Využijte jednu z našich možností, jak se pobavit a užít si svůj čas v severním hlavním městě Ruska!
Nocleh v hotelu.

DEN 4.
Petrohrad

Snídaně v hotelu. Individuální volno. Nocleh v hotelu.

DEN 5.
Petrohrad - Moskva

Snídaně v hotelu. Odhlášení z hotelu. Transfer na vlakové nádraží. Vlak Sapsan do Moskvy.  Transfer do hotelu, ubytování. Nocleh v hotelu.

DEN 6.
Okružní jízda Moskvou, a návštěva Katedrály Krista Spasitele. Kreml a jeho katedrály.

Snídaně v hotelu. 
Setkání s průvodcem. Okružní jízda po Moskvě: Rudé náměstí, Manéžní náměstí, Bulvární okruh, Tverský bulvár, Velvyslanecká čtvrť, Minská ulice, Park Vítězství, Vítězný oblouk, vynikající moderní Bagrationův most pro pěší, Bílý dům, Nový Arbat, Arbatské náměstí, Zamoskvorečje, Nábřeží svaté Sofie, katedrála Krista Spasitele, památník k třísetletému výročí ruského námořnictva, chrám svatého Nikolaje, ulice Lva Tolstého, Pirogovskaja ulice, Novoděvičí klášter, vyhlídka Vorobjovy cholmy. Behem pkružní jízdz návštěva Katedrály Krista Spasitele
Pěší prohlídka Kremlu a jeho katedrály: Car-dělo a Car Kolokol (car-zvon) , chrámové náměstí, Fazetový palác. Navštivte jednu z nejznámějších památek Moskvy - Kreml s červenými cihlovými zdmi a 20 věžemi s vlastní jedinečnou historií. Od své první stavby v roce 1156 jako dřevěná tvrz na příkaz velkovévody Jurije Dolgorukého byla několikrát přestavěna. Současný vzhled byl vytvořen v roce 1495 nejlepšími architekty Ruska a Itálie. Dnes je Kreml rezidencí ruského prezidenta a hlavním symbolem země, který ctí všichni jeho občané.
Transfer do hotelu.

DEN 7.
Moskva

Snídaně v hotelu.
Individuální volno. Město se v posledních desetiletích významně změnilo: po své komunistické minulosti se stalo jedním z nejvyspělejších mezinárodních měst Ruska. Dnes nabízí obrovskou škálu zajímavých památek a možností zábavy. Čeká na vás více než 60 muzeí, krásné parky, ulice, restaurace v hlavním městě. Moskva nenechává nikoho lhostejným a zůstává tajemná a magnetická pro všechny své hosty. Využijte svého volného času k jeho prozkoumání!
Nocleh v hotelu.

DEN 8.
Odlet z Moskvy do Prahy

Snídaně. Individuální volno. Transfer na letiště.

Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje
 • Leteckou přepravu Praha – Petrohrad  / Moskva – Praha vč. letištních poplatků (cena letenky vychází z nejlevnější optimální knihovací třídy)
 • 3x nocleh včetně snídaně ve dvojlůžkovém pokoji v Moskvě v hotelu 3*  "Ibis Paveletskaya" nebo podobní
 • 4x nocleh včetně snídaně ve dvojlůžkovém pokoji v Petrohradu v hotelu 3* "Nevsky Grand", "Asteria" nebo podobní
 • Česky mluvící průvodce dle programu
 • Vlakovou přepravu Sapsan (2 třida) Petrohrad – Moskva vč.poplatků
 • Dopravu autem, minibusem nebo autobusem dle programu
 • Vstupné do Petropavlovské pevnosti (Petrohrad) , vstupné do Ermitáže (Petrohrad), vstupné Katedrála Krista Spasitele (Moskva)
 • Registrační poplatek v hotelu
 • zákonné pojištění CK dle zákona č.159/1999.
Cena nezahrnuje
 • Poplatky za vydání turistického víza 1900,- Kč;
 • Cestovní pojištění (Allianz) 414,- Kč/osoba/zájezd, včetně storna (do 40 000);
 • Spropitné nosiči;
 • Stravování (kromě snídaní);
 • Fakultativní výlety;
 • Povolení pro fotografování a pořizování videa.
Ubytování během cesty

Hotel Asteria se nachází na nábřeží Fontanka, pár minut chůze od známého náměstí Nevsky Prospekt v Petrohradě. Ráno si hosté mohou vychutnat snídani formou bufetu. Hotel "Asteria" má restauraci a bar, kde si hosté mohou ochutnat ruskou, evropskou a americkou kuchyň. V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.
Standardní pokoj: moderní klimatizovaný pokoj s TV a psacím stolem,  vlastní koupelna, velikost pokoje 16 m².

4 noci

Nevsky Grand Hotel. Hotel se nachází v Zlatém trojúhelníku v Petrohradě, 5 minut chůze od Ermitáže, Kazanské katedrály a chrámu Spasitele na vylité krvi. Stanice metra Nevsky Prospect a Admiralteyskaya jsou vzdálené 5 minut chůze. Nabízí bezplatné Wi-Fi ve všech pokojích.

V hotelu Grand Hotel Nevsky se podává teplé snídaně formou bufetu. Standardní pokoj: klimatizovaný pokoj s TV, vlastní koupelnou o velikosti 14 m²

4 noci

IBIS Moscow Paveletskaya Hotel se nachází v blízkosti vlakového nádraží Paveletsky, pouhých 5 minut metrem od centra Moskvy. Tento hotel nabízí komfortní a moderní pokoje a bezplatné Wi-Fi ve vstupní hale.
Hotel "IBIS Moscow Paveletskaya" je vyzdoben v moderním stylu a má světlý výzdobu. Všechny pokoje jsou vybaveny prostornými pohodlnými postelemi a klimatizací.
Pro pohodlí hostů je recepce otevřená nepřetržitě. Stylový bar podává nápoje a občerstvení nepřetržitě.
Standardní pokoj: vlastní koupelna, velikost pokoje 20 m²

3 noci
Program » Zkrácený program
Informace k zájezdu
Galerie
Recenze
Trasa na mapě
Objednat
Podobné zájezdy
Hodnocení: 10
Petrohrad - hlavní město carského Ruska
Představíme Vám i za tu krátkou chvíli mnoho tváří St.Petersburgu. Severní Palmyra – takhle poeticky je St.Petersburg nazýván při srovnání s Palmyrou – městem legendární krásy. St. Petersburg byl založen v roce 1703 a má zajímavou historii carského a kulturního hlavního města Ruska.
Náročnost: Nenáročný
 • Evrovíkend
 • Poznávací zájezdy
od 22 300 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Petrohrad - evrovíkend - hotel***
Navštivte severní město Ruska Petrohrad bez víza
Náročnost: Nenáročný
 • Evrovíkend
od 10 100 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Petrohrad - evrovíkend - hotel****
Navštivte severní město Ruska Petrohrad bez víza
Náročnost: Nenáročný
 • Evrovíkend
od 11 400 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Stříbrný náhrdelník Ruska
Itinerář plavby: Petrohrad - Lodeynoye Pole - Svirstroy - Kizhi - Petrozavodsk - Mandrogi - Valaam - Petrohrad
Náročnost: Nenáročný
 • Poznávací zájezdy
cena na vyžádání
Pokračujte
Podívat se na všechny zájezdy

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.