Země medvědů a sopek


 • Sezóna: Léto
 • Délka: 10 dni / 9 noci
 • Počet lidí: Min – 1, Max - 8
od 83 000 Kč
ID: Kam5

Bude to jako pohádka „O Mášence a třech medvědech“. Akorát tam bude 500 medvědů . Jezero Dvuchjurtočnoje, na jehož pobřeží se bude vše odehrávat, je jedním z největších třecích vodních útvarů Kamčatky. Losos nerka, který se vrací zpět do svého rodiště, přitahuje stovky chlupatých rybářů a jiných zvířat ,. Celá tato přirozená rozmanitost přitahuje zvědavé turisty...

Uvidíme také sopky Alněj, Čašakondža, Ostrij a Ploskij Tolbačik, putujeme po místech starých a nedávných erupcí, v případě potřeby se vrhneme do termálních bazénů, navštívíme Údolí gejzírů a kalderu sopky Uzon nebo se vydáme k moři - projděte se podél Avachinského zálivu u Tří bratrů k Tichému oceánu. Jedním z bodů na naší cestě bude návštěva vesnice dřevařů Kozyrevsk a samozřejmě hlavní město poloostrova - Petropavlovsk-Kamčatskij.

Krátce o cestě:
 • Počet lidí ve skupině – min. 1, max. 8
 • Trasa: Petropavlovsk-Kamčatskij - vesnice Milkovo - horské jezero Dvuchjurtočnoje - vesnice Esso - Petropavlovsk-Kamčatskij
 • jezero Dvuchjurtočnoje s medvědy a rybolovem
 • horké prameny
 • sopky: Alněj, Čašakondža, Ostrij a Ploskij Tolbačik s lávovými poli a Severním průlomem
 • panoráma Ključevské skupiny sopek
 • sopka Udina
 • možnost výletu do Údolí gejzírů a projížďky po moři
Program » Plný
DEN 1.
Odlet z Prahy do Petropavlovska-Kamčatskeho

Odlet z Prahy do Petropavlovska-Kamčatskeho.

DEN 2.
Šamanský obřad za dobrého počasí :)

Přílet na letiště města Petropavlovsk-Kamčatskij. Setkání na letišti, transfer do hotelu. Setkání s následovníkem  místních šamanů Valeriem  Malachovem - Sjednocující šamanský obřad za dobrého počasí, degustační ochutnávka místních nápojů, čajů, hra na místní nástroj “vargan” a kytaru. Farmářská večeře (zelenina, plátky ryb, vařené brambory, med).  Večer návrat do města.

DEN 3.
Fakultativní výlety. Přejezd do vesnice Milkovo.

V  tento den je možné volitelně uskutečnit výlet vrtulníkem do Údolí gejzírů a kaldery sopky Uzon nebo Mořskou plavbu lodí po Avačinské zátoce s vyplutím do Tichého oceánu.

Po skončení výletu přejezd do vesnice Milkovo (280 km, 3-4 hodiny) se zastávkou na večeři ve vesnici Sokoči. Ubytování v hotelu Geolog. (!!! hotel Geolog je novostavba, vše je čisté a uklizené, pokoje mají WC a umyvadlo, sprcha je v samostatné místnosti na patře). Před spaním čajový rituál.

DEN 4.
Přelet k horskému jezeru Dvuchjurtočnoje. Pozorování medvědů.

Časná ranní snídaně a transfer do vesnice Kozyrevsk (195 km, 3 hodiny) a přelet vrtulníkem (40 minut) k horskému jezeru Dvuchjurtočnoje. Za jasného počasí uvidíte během letu panorama Ključevské skupiny sopek a rovněž sopky Šiveluč, Alněj a Čašakondža.

Ubytování v turistickém středisku - ozdravovně Dvuchjurtočnoja, v dřevěných domech, v pokojích pro 2-4 osoby. Koupání v léčivých vodách horkých pramenů. Oběd v jídelně. Odpočinek. Procházka (600 metrů) na břeh horské řeky Dvuchjurtočnoja. Pozorování medvědů lovících ryby, které táhnou do míst tření.

DEN 5.
Pozorování medvědů a tahu lososů. Lov lososa na jezeře.

Pozorování medvědů a tahu lososů. Lov lososa na jezeře.

Denní režim medvědů je následující: V noci loví ryby a zásobí se na zimu, během dne spí a odpočívají. Proto je můžete sledovat ráno a večer. A odpoledne, kdy se chlupatí rybáři rozcházejí od řeky do svých denních doupat, si můžete zaplavat v horkých pramenech, zarybařit na jezeře, procházet se v okolí základny, relaxovat, číst a komunikovat s ostatními.

DEN 6.
Ranní pozorování medvědů. Přelet vrtulníkem do vesnice Kozyrevsk.

Ranní pozorování medvědů. Odpočinek a přelet vrtulníkem do vesnice Kozyrevsk. Během letu můžete obdivovat výběžky sopky Alněj. Uvidíte ztuhlé lávové proudy sopky Čašakondža. Přejezd do vesnice Esso (Kamčatské Švýcarsko – 88km, 1hodina). Ubytování v soukromém hotelu v pokojích pro 1-2 osoby. Odpočinek, koupání v bazénu s termální vodou. Exkurze do domorodého tábora.

DEN 7.
Exkurze po vesnici Esso.

Exkurze po vesnici Esso. Návštěva muzea tradice a řemeslné dílny místních obyvatel (řezba na kosti, korálkování, výroba šamanských tamburín). ( Volitelné – jízda na koni, rafting, turistické stezky. Také je možný při dostatečném počtu cestujících let vrtulníkem k pastevcům sobů).

DEN 8.
Transfer do Petropavlovsku. Návštěva Malkinských přírodních horkých pramenů.

Návrat do města. Transfer autem (480 km, 6-7 hodin) do města Petropavlovsk. Cestou oběd ve vesnici Milkovo a návštěva Malkinských přírodních horkých pramenů, koupání v „loužích“ - bazénech.

Ubytování v hotelu, odpočinek.

DEN 9.
Petropavlovsk. Fakultativní výlety

V tento den je volitelně možnost uskutečnit výlet vrtulníkem do Údolí gejzírů, pokud jej nebylo možné kvůli počasí uskutečnit během 2. dne zájezdu (5-6 hodin).

- Nebo Mořskou plavbu „Velryby, kosatky a lachtani Ruské zátoky" (10-12 hodin).

- Nebo Mořskou plavbu po oceánu a Avačinské zátoce (5-6 hodin).

- Nebo jakýkoliv jiný jednodenní výlet.

DEN 10.
Odlet

V 9:00 transfer na rybí trh. Transfer na letiště - odlet.

Cena zahrnuje

Ubytování v hotelech , 1/2 (dvoulůžkové pokoje) «Petropavkovsk», «Geolog» a «Paramushir», se snídaně.

Průvodcovské služby ( rusky, anglicky) po celou dobu zájezdu

Ubytování v turistickém středisku - ozdravovně Dvuchjurtočnoja  - 3 x jídlo denně

Exkurze po vesnici Esso. Návštěva muzea místní tradice a řemeslné dílny místních obyvatel Koupání v bazénech s termální vodou.    

Transfery a výlety v rámci programu

Zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999

Cena nezahrnuje

Leteckou přepravu Praha – Petropavlovsk-Kamčatskij – Praha

Poplatky za vydání turistického víza

Příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji v hotelech (s výjimkou základny na jezeře) - 7500 Kč

Obědy a večeře při pobytu v hotelech a při transferech (150-300 rublů v kavárně), (300-600 rublů v restauraci).

Volitelné výlety, např. Údolí gejzírů cca 48000rub; Mořská plavba o. Staričkov cca 5500rub ; Mořská plavba Ruská zátoka cca 9500rub

Alkoholické nápoje

Cestovní pojištění

Dodatečné ubytování v hotelu (před tůrou a po ní)

Individuální vybavení

Dodatečné transfery

Program » Zkrácený program
Informace k zájezdu
Galerie
Recenze
Trasa na mapě
Objednat
Podobné zájezdy
Hodnocení: 10
Kamčatský expres
Tento krátký, intenzivní a na zážitky bohatý zájezd je vhodný pro lidi, kteří mohou vyčlenit na cestu na Kamčatku nejvýše jeden týden a kteří nejsou ochotni během túry trávit noc ve stanech. Zkušení průvodci se postarají o vaši bezpečnost a o to, abyste si odnesli nezapomenutelné zážitky z návštěvy mistrovských děl matky přírody. Pohodlný zájezd s ubytováním v hotelu. Zájezd není komplikovaný a je vhodný pro všechny věkové kategorie a děti od 8 let.
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
 • Aktivní dovolená
 • Lov a rybaření
od 34 100 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Sopky Kamčatky
Za několik dní uvidíte nejaktivnější sopky v jižní části Kamčatky, největší fumarolová pole na světě, a také se ponoříte do léčivých termálních pramenů. Nemusíte cestovat po každém výletu na sopky zpět do svého hotelu nebo bytu v Petropavlovsku, jsou to dlouhé vzdálenosti. Mnohem racionálnější je zůstat přes noc v rekreačním středisku v pohodlných podmínkách nedaleko od našich sopek. Zaručuji, že na vás " Sopky Kamčatky" udělají úžasný dojem! Během zájezdu budete obklopeni našimi průvodci, řidiči a kuchaři. To jsou nedílné příjemné emoce při cestování po Kamčatce!
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
 • Poznávací zájezdy
 • Aktivní dovolená
 • Zážitkové zájezdy
cena na vyžádání
Pokračujte
Hodnocení: 0
Kamčatská zima
Týdenní kombinovaný zimní- jarní zájezd. Sopky, termální prameny, Tichý oceán, lachtani, psí spřežení, setkání s domorodci.
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
 • Poznávací zájezdy
 • Aktivní dovolená
 • Zážitkové zájezdy
cena na vyžádání
Pokračujte
Podívat se na všechny zájezdy

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.