Země nebeských hor


 • Sezóna: Zima, Jaro, Léto, Podzim
 • Délka: 11 dní / 10 nocí
 • Počet lidí: Min – 2, Max - 20
od 33 662 Kč
TERMÍNY
Terminy a ceny se tvoři individuálně , kontaktujte nás
ID: s.92

Jezero Issyk-Kul. Jednou z hlavních kyrgyzských znamenitostí je jezero Issyk-Kul. Do penzionů a rekreačních středisek na jeho březích se každoročně sjíždí obrovské množství milovníků plážové rekreace. 

Biškek a Oš. Při návštěvě Kyrgyzstánu nelze v žádném pří- padě vynechat její nejdůležitější města – Biškek a Oš. Jsou navzájem velmi odlišná, ale v obou vládne atmosféra srdeč- nosti, světla a tepla. 

Víza: Kyrgyzstán zrušil jednosměrně víza pro 44 států světa a mezi těmito státy je i Česká republika. Po potvrzení zájezdu dostanete turistický voucher. Tento voucher je důležitým dokumentem, který potvrzuje Váš status turisty a předložíte ho také pasové kontrole v Kyrgyzstánu.

Krátce o cestě:
 • Počet lidí ve skupině – min. 2, max. 20
 • Trasa: Kyrgyzstán: Biškek – Jezero Issyk-Kul – Karakol – Jezero Son-Kul – Kazarman – Džalal-Abad – Oš – Arslanbob – Soutěska Čyčkan – Biškek
 • Prohlídka Biškeku: Historické muzeum, centrální náměstí Ala-Too, vlajkový stožár, památník Lenina a Svobody, Filharmonie, památník Manas, Ošský bazar
 • Jezero Issyk-Kul. Soutěska Džety-Oguz. Výlet po Karakolu: muzeum Przevalského, ruský pravoslavný kostel, Dunganská mešita.
  Rokle Džety-Oguz, skály «Zlomené srdce» a «Sedm býků». Tradiční lov na králíky za pomoci cvičených orlů
 • Karakol – jezero Son-Kul. Zde se turisté mohou blíže seznámit s kočovným způsobem života původních obyvatel Kyrgyzstánu.
 • Kazarman – Džalal-Abad – Oš
 • Arslanbob. Zde si můžete prohlédnout ořechové a plodové lesy, největší svého druhu na světě a podniknout pěší túru k vodopádu
 • Soutěska Čyčkan. Během cesty můžete spatřit Toktogulskou vodní elektrárnu, gigantickou přehradu a největší přehradní jezero ve střední Asii
Program » Plný
DEN 1.
Odlet z Prahy

přes Istanbul do Biškeku. 

DEN 2.
Přílet do Biškeku

Přivítání na mezinárodním letišti Manas. Přesun do Biškeku (30 km). Ubytování v hotelu. Odpočinek. Snídaně v hotelu. Prohlídka Biškeku: Historické muzeum, centrální náměstí Ala-Too, vlajkový stožár (a střídání stráží), památník Lenina a Svobody, Filharmonie, památník Manas, Ošský bazar. Přenocování v hotelu.

DEN 3.
Biškek – jezero Issyk-Kul (250 km)

Snídaně v hotelu. Přesun k jezeru Issyk-Kul (250 km) – druhému největšímu vysokohorskému jezeru na světě po jezeře Titicaca v Jižní Americe. Cestou návštěva Věže Burana a muzea petroglyfů pod širým nebem v Čolpon-Ate. Ubytování a večeře v hotelu na severním břehu jezera Issyk-Kul.

DEN 4.
Jezero Issyk-Kul – soutěska Džety-Oguz – Karakol (150 km)

Snídaně v hotelu. Přesun do Karakolu (východní část oblasti Issyk-Kul). Výlet po Karakolu: muzeum Przevalského, ruský pravoslavný kostel, Dunganská mešita. Dále přesun do rokle Džety-Oguz (25 km), kde si můžete prohlédnout slavné rudé skály «Zlomené srdce» a «Sedm býků». Turisté budou mít možnost uvidět tradiční lov na králíky za pomoci cvičených orlů. Ná- vrat do Karakolu. Ubytování v hotelu nebo penzionu.

DEN 5.
Karakol – jezero Son-Kul (400 km)

Snídaně v hotelu. Přesun k jezeru Son-Kul – jednomu z nejkrásnějších vysokohorských jezer (3016 m nad mořem). Jezero Son-Kul je známé svými tradičními letními pastvinami (Džailoo) a alpskými loukami. Zde se turisté mohou blí- že seznámit s kočovným způsobem života původních obyvatel Kyrgyzstánu. Ubytování v jurtovém táboře. Večeře. Přenocování v jurtách.

DEN 6.
Jezero Son-Kul – Kazarman (250 Km)

Snídaně v jurtovém táboře. Po snídani přejezd autem do osady Kazarman. Cesta prochází průsmyky Kara-Koo (2625 m) a Kurtka Večeře a nocleh v penzionech.

DEN 7.
Kazarman – Džalal-Abad – Oš (270 Km)

Snídaně v penzionu. Po snídani přesun do jižního hlavního města Kyrgyzstánu – města Oš přes obce Džalal-Abad. Cesta prochází průsmyk Sarykyr (3080 m). Po cestě návštěva Uzgenského minaretu (XII století) a mauzoleí Karachanidů (X-XII století). Příjezd do města Oš. Ubytování v hotelu. 

DEN 8.
Oš – Arslanbob (200 km)

Snídaně v hotelu. Dále přesun do Arslanbobu. Zde si můžete prohlédnout ořechové a plodové lesy, největší svého druhu na světě a podniknout pěší túru k vodopádu. Večeře a přenocování v domech místních obyvatel.

DEN 9.
Arslanbob – soutěska Čyčkan (350 Km)

Snídaně v penzionu. Po snídani vyrážíme do soutěsky Čyčkan. Během cesty můžete spatřit Toktogulskou vodní elektrárnu, gigantickou přehradu a největší přehradní jezero ve střední Asii. Příjezd do soutěsky Čyčkan. Ubytování a večeře v penzionu. 

DEN 10.
Soutěska Čyčkan – Biškek (260 Km)

Snídaně v penzionu. Po snídani návrat do Biškeku přes průsmyky Otmjok (3330 m) a Too-Ašuu (3586 m). Příjezd do Biškeku. Ubytování v hotelu. Volný čas. Přenocování v hotelu.

DEN 11.
Biškek – letiště Manas.

Odjezd. Odvoz na mezinárodní letiště Manas (30 km). Odlet.

Cena zahrnuje
 • Ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích se sní- daní 
 • Ubytování v penzionech, 3-4místné pokoje 
 • Ubytování v jurtových táborech, 5-6 osob v jurtě 
 • Výlety dle programu zájezdu 
 • Průvodce po celou dobu zájezdu 
 • Vstupné do hlavních památek a muzeí 
 • Povolení ke vstupu do chráněných oblastí 
 • Stravování: 4 večeří: 2., 4., 5. a 7. den zájezdu 
 • Komfortní doprava s klimatizací po celé trase, včetně vyzvednutí na letišti / doprovodu na letiště 
 • Minerální voda každý den zájezdu 
 • Suvenýry
Program » Zkrácený program
Informace k zájezdu
Galerie
Recenze
Trasa na mapě
Objednat
Podobné zájezdy
Hodnocení: 10
Výstup na Leninův štít na Pamíru
Pik Lenina (7134,3 m) je dnes jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších sedmitisícovek Pamíru. I když klasická trasa není technicky příliš náročná, výstup na Pik Lenina spadá do kategorie vysokohorské alpinistiky a vyžaduje od lezců dobré fyzické a duševní zdraví, odpovídající vybavení a rozumný přístup k aklimatizaci. Zjevnou výhodou, hovořící ve prospěch cenové dostupnost Piku Lenina je, že k dopravě do základního tábora není potřeba vrtulník, vyhoví běžná autodoprava.
Náročnost: Nutná dobrá sportovní kondice
 • Aktivní dovolená
 • Horolezectví
od 29 800 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Resort na Pamíru
Oblast Pik Lenina, kam Vás zveme, je atraktivní a plný malebných zákoutí. Poskytuje možnosti aktivního odpočinku pro jednotlivce, pro rodiny s dětmi, pro všechny, kteří milují přírodu i když nejsou horolezci. Nádherná jezera, horské světlo, čerstvý vzduch, seznámení s každodenním životem místních obyvatel Pamíru, jízda na koních a jízdy na horském kole! A to vše v blízkosti našeho komfortního jurtového tábora se všemi vymoženostmi pro pohodlný pobyt. Náš jurtový tábor se nachází na louce s protěží ve výšce 3600 m na úpatí Pik Lenina (7134 m). Na území jurtového tábora si můžete zahrát volejbal, fotografovat, ochutnat jídla kyrgyzské národní kuchyně nebo si dát parní lázeň. Pokud chcete, vystoupejte na některý z okolních kopců, odkud je nádherný výhled na údolí Alay! Pokud jste horolezec, můžete použít náš jurtový tábor ve výšce 4400 m, odkud horolezci z celého světa útočí na slavný vrchol.
Náročnost: Vyžaduje fyzickou kondici
 • Aktivní dovolená
 • Horolezectví
od 35 200 Kč
Pokračujte
Hodnocení: 0
Klasický Uzbekistán
Zájezd "Klasický Uzbekistán" dává možnost se připojit individuálně ke každé skupině, stačí si vybrat datum, které Vám vyhovuje. Nabízíme 2 verze klasické trasy - krátkou (6 dní) a dlouhou (9 dní). Na hlavní trase Taškent - Samarkand - Buchara jsou skupiny dohromady. Ve druhé delší trase je přidaná cesta do pohádkového městečka Chiva.
Náročnost: Nenáročný
 • Poznávací zájezdy
od 24 830 Kč
Pokračujte
Podívat se na všechny zájezdy

Abychom mohli naše služby a uživatelský komfort lépe přizpůsobit Vašim potřebám, Viola travel s.r.o. ukládá na Vašem prohlížeči soubory cookies. Prosím, sdělte nám svůj souhlas s používáním cookies.